Зміна погодних умов може вплинути на подальший перебіг українського контрнаступу, але важливо відзначити, що він не буде припинений. Військовий експерт та колишній полковник ЗСУ, пілот-інструктор Роман Світан повідомив українському телеканалу, що в осінньо-зимовий період на деяких напрямках фронту може спостерігатися зниження активності бойових дій.

Він зазначив, що до початку наступальних операцій командування визначає 2 – 3 напрямки, які розробляються. Але потім залишається один – основний, а решту переводять у так званий «сплячий режим».

Це відбувається для того, щоб сконцентрувати зусилля на головному напрямку, який є перспективний протягом року, – пояснив Світан.

Під час контрнаступу ЗСУ теж були визначенні 3 напрямки: Оріхівський, Великоновосілківський (Времіївський виступ), а також Бахмутський.

«По всіх трьох напрямках проводилась робота протягом 4 місяців. І з них буде один пріоритетний напрямок. А інші – «заморожені», – відзначив полковник ЗСУ в запасі.

Времіївський виступ після вирівнювання по рівню Урожайного, Новомайорського та Новодонецького буде переводитись в режим активної оборони.

На Бахмутському напрямку – в самому Бахмуті та в його районі можна рухатись також і взимку, проте цей напрямок також «консервується» на осінньо-зимовий період.

Українське командування обрало один основний напрямок, де також можуть відбуватися бойові дії попри погодні умови, – Оріхівській. Зараз там буде зосереджуватись достатня кількість сил та засобів. І там ЗСУ саме в осінній період можна просуватись, адже росіяни будуть там мати великі проблеми з логістикою, що ускладнить постачання ресурсів.

Роман Світан підкреслив, що в період дощів Сили оборони можуть рухатись у бік Півдня, а саме Азовського узбережжя. Головне, щоб вистачило сил та засобів. Крім того, успіх залежатиме від кількості резервів, які збереглись для виконання наступальних дій.