Латвійський суд визнав злочинним походження коштів на суму понад 30 млн доларів США, які пов’язують із колишніми українськими високопосадовцями, та вирішив конфіскувати їх.

Повідомляється на сайті Генеральної прокуратури.

Зазначені кошти на початку 2015 року були арештовані в рамках запиту Генеральної прокуратури України про надання правової допомоги.

Питання повернення злочинних активів в Україну буде вирішуватися на міжурядовому рівні.

У прес-службі ГПУ поки що не змогли сказати, кому належали конфісковані кошти.

Нагадаємо, у вересні 2016 року суд Латвії конфіскував 50 млн євро на користь країни у справі розкрадань з держбюджету України і легалізації коштів через латвійські банки. Схоже, йшлося про кошти Сергія Арбузова.

У 2014 році українська влада повідомляла, що в банках Латвії арештовано $49,3 млн колишнього віце-прем’єра України Сергія Арбузова.

Крім того, в латвійських банках на рахунках компанії Юрія Іванющенка, близького до Віктора Януковича, “застрягли” $32 млн доларів і 72 млн швейцарських франків.

Також могло йтися про бізнесмена з орбіти Януковича Сергія Курченка: у Латвії було заморожено рахунки пов’язаної з ним компанії. В Україні Курченку присвоєння державних коштів та їх незаконне переміщенні за кордон.