У Берліні починають виправдовуватися. Там стверджують, що домовлялися з Канадою лише про одну турбіну для російського газопроводу.

Про це заявив представник Міністерства економіки ФРН Роберт Северін на брифінгу в Берліні в п’яницю, передає кореспондент Укрінформу.

«Наразі йдеться про цю одну турбіну, яка, за твердженням російської сторони, є необхідною для завершення технічних робіт на Nord Stream 1. Дозвіл було отримано на цю одну турбіну, про подальші турбіни конкретно не йшлося», – сказав урядовий представник. Северін таким чином не підтвердив повідомлення ЗМІ про те, що досягнуто домовленості стосовно наступних турбін. Як це інакше назвати, як не обхід санкцій? Чи санкції не дя всіх?

Також він не став робити прогнозів, чи відновить росія після 21 липня постачання газу трубопроводом після планового ремонту, зауваживши лише, що німецька сторона не дала можливості кремлю використати відсутність турбіни як привід зупинити транспортування.

«В густій ​​мережі законодавства про санкції як з канадського боку, так і боку ЄС є внутрішні коридори господарської діяльності, які залишаються відкритими, одним з яких є газ і газове обладнання», – заявив Северін, додавши, що німецький міністр дуже відданий канадському уряду, а також Єврокомісії за досягнення спільної угоди щодо повернення турбіни.

Компанія-виробник після отримання всіх необхідних дозволів зараз займається питанням якнайшвидшого доставлення агрегату. Уряд ФРН до цього процесу не залучений, але, за словами його представника, сподівається на те, що Siemens «усвідомлює політичну та економічну важливість цієї турбіни».

Друзі, Корупція.Інфо створює власний крипто канал в телеграмі.
Та проводить розіграш 1000 гривень серед нових підписників. Посилання на канал в описі під відео.

Нагадаємо, росія з понеділка, 11 липня, зупинила прокачування природного газу до Німеччини газопроводом «Північний потік». Про це було оголошено заздалегідь – оператор газопроводу, компанія Nord Stream AG, стверджує, що йдеться про планову профілактику, яка триватиме до 21 липня.

У Німеччині та інших країнах ЄС, однак, побоюються, що на тлі протистояння, пов’язаного з війною в Україні, подача газу може й не відновитись – що призвело б до гострої енергетичної кризи в Європі.

Газопровід щорічно зупиняють на кілька днів для профілактики. Однак цього року побоювання в ЄС викликає той факт, що ще до його зупинки обсяги подачі газу через «Північний потік» скоротилися більш ніж удвічі. Це не було компенсовано збільшенням поставок через Україну чи іншими маршрутами.

«Газпром» пояснив різке скорочення поставок рішенням Канади через санкції заблокувати повернення в Росію газових турбін фірми Siemens, які перебували в Канаді, а також неполадками, виявленими Ростехнаглядом на компресорній станції.

У Берліні, однак, вважають рішення Росії політичним.

«Сьогодні ми змушені констатувати: Росія використовує енергію як зброю», – заявив 6 липня канцлер ФРН Олаф Шольц.

При цьому влада Німеччини розпочала переговори з Канадою, попросивши Оттаву як виняток повернути турбіни. Канадський уряд 9 липня оголосив, що поверне російську турбіну. Шольц привітав це рішення попри заперечення уряду України. Українська сторона наголошує, що Росія використовує фактор цієї турбіни для обґрунтування зменшення потужностей «Північного потоку-1», але це «абсолютний шантаж». Зауважимо, повернення Канадою росії турбіни для газопроводу «Північний потік – 1» – пряме пряме порушення санкцій. Однак, офіційний Берлін так не вважає.