Як стало сьогодні відомо, Ірина Фаріон звинуватила військових, зокрема бійців «Азову», через те, що вони спілкуються російською мовою. Українська мовознавиця та народна депутатка 7-го скликання заявила, що «не може назвати» українцями «азовців», які не говорять українською мовою. ЇЇ закиди викликали хвилю обурення в суспільстві. 

Зокрема, на це відреагував Максим Жорін, екс-командир полку АЗОВ у своєму телеграм-каналі.

«Ніхто тобі не давав права відкривати рота в бік бійців «Азова», Третьої штурмової або будь-якого іншого підрозділу української армії. Тому просто йди подалі! Правоохоронним органам уже давно пора звернути увагу на діяльність цієї людини, яка розколює українське суспільство за фсбшними методичками», — заявив він.

Це і не дивно, адже Фаріон зовсім не думає що говорить. Її заява просто не вкладається в голові.

«Я категорично цього (російську мову серед військових ЗСУ.) не приймаю. У мене запитання до них: що вам, хлопці, заважає, коли ви такі моцні? І ви дуже розумні. Що вам заважає виконувати 29 статтю закону про Збройні сили України. Ви, хлопці, знаєте, що таке дисципліна в армії? Якщо в армії немає дисципліни, то немає армії, це зброд тоді. Я не можу назвати їх українцями. Якщо вони не говорять українською мовою – то нехай себе назвуть «руськими». Чому вони такі очманілі?», – раніше сказала Фаріон.

Варто підкреслити, що такі закиди Ірини Фаріон військовим обурили українців. У Мережі почали ширитись дописи на захист українських воїнів та хейт в бік Ірини Фаріон.