Навіть під час такої окопної війни українські сили можуть нагромаджувати ресурси, вдосконалювати свої навички. Проте, порівнювати бойові дії в Донецькій області у 2015 році та повномасштабну війну, що розпочалася у 2022 році, складно.

Таку думку висловив Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень.

Він наголосив, що на даний момент спостерігається висока концентрація військових сил на певних ділянках фронту, таких як лінія фронту від Куп’янська до Нової Каховки.

«Поточна ситуація може характеризуватись періодичним загостренням та активізацією воєнних дій, з наступними періодами обміну обстрілами та відносним затишшям, яке супроводжується постійними ризиками відновлення наступу» — поділився експерт щодо теми майбутніх подій на зимовий період.

Він зауважив, навіть під час такої окопної війни українські сили можуть накопичувати ресурси, удосконалювати свої навички та виробляти зброю.

Тоді як противник зміцнюватиме свої позиції, будуватиме укріплення, створюватиме мінні поля та робитиме кроки, щоб ускладнити український прорив. А зараз на Авдіївському напрямку тривають запеклі бої, російські окупанти все ще мають намір створити умови для оточення міста.

Фахівець додав, що небезпечним компромісом є тиск на Україну, щоби Київ визнав Крим за Росією. Тоді все буде зупинено і війна перейде в іншу фазу.

«Для нас це неймовірна небезпека і дуже складна ситуація і є великі надії на те, що Вашингтон та Лондон триматимуть цей політичний удар», — підкреслив Мусієнко.

Також варто додати, що на даному етапі війни українські Сили оборони можуть якісно змінити ситуацію на фронті. Але для цього немає якогось універсального засобу. Необхідні різні види озброєнь, у комплексі. Насамперед авіація, далекобійні ракети, касетні боєприпаси.

Таку думку озвучив військовий аналітик, колишній співробітник Служби безпеки України Іван Ступак.

“Немає такої, умовно кажучи, рятівної палички, яка ось щойно з’явилася і розметає російські війська. Нам потрібна, передовсім, авіація. І далекобійні ракети, які ми повинні, імовірніше за все, купувати. Тому що те, що ми зможемо отримати безкоштовно, має дуже обмежений радіус дії і, цілком можливо, не зіграє вирішальної ролі на фронті”, — сказав аналітик.

Наприклад, до тих же F-16 є ракети, які коштують близько 15 тис. дол. І Україна їх може отримати. Але є ракети, вартість яких близько 1 млн дол., але вони мають набагато більший радіус ураження, зазначив Ступак.

“Є ракета AIM-120, яка коштує 1 млн дол. або під 2 млн дол. кожна. Але там радіус дії такий, що можна знищувати авіацію, яка перебуває за сотні кілометрів. Наприклад, літак над Запоріжжям може вистрілити в російський літак, який перебуває далеко за Луганськом, ближче до російського кордону. Або, наприклад, влучити в російський літак, який над Джанкоєм або за ним. Тобто це серйозна зброя, яка може суттєво вплинути на ситуацію”, — пояснив експерт.

Українським військовим також потрібні ракети ATACMS, касетні боєприпаси, продовжив Ступак.

“Про радіус дії “Атакмс” у 300 кілометрів поки що не йдеться. Того, що передали США, поки що більш ніж достатньо, аби закрити близько 85% окупованої території України. Тому 300 км, я думаю, поки що не треба. Касетні боєприпаси також потрібні, ракети на 160 км радіусу дії і просто боєприпаси з дальністю 160 км — було б дуже чудово”, — резюмував аналітик.