Українські оборонці готуються до контрнаступу й звільнили три населені пункти на Херсонщині та покращили свої позиції. Натомість російські окупанти вимушені були змінити свою тактику.

Про це 24 каналу розповів генерал Збройних Сил України Сергій Кривонос. Він назвав вимоги, які потрібні для успішного контрнаступу наших оборонців.

За його словами, росіяни через відкриту або закриту мобілізацію можуть запросто поповнювати свої резерви. Через велике населення країни вони можуть “закривати” людські ресурси, якщо у цьому буде потреба. Інше питання – як вони подаватимуть це своєму народу.

Разом з тим для того, щоб наростити можливості їм потрібно декілька речей: час та ресурси (зокрема, матеріальні).

Хоча артилерійських засобів у них достатньо, снарядів теж, ми завдяки активному використанню HIMARS змусили їх змінити тактику. Вони це зараз зробили й віднесли системи логістичного забезпечення подалі від лінії фронті. – розповідає Кривонос.

Відповідно, це впливає на їхню реакцію на певні загрози – вона стала повільнішою. Однак це не означає, що вони повністю втратили свої спроможності.

“Не забуваймо, що у них ще досить потужна авіація, ракетні війська й артилерія. Вони це можуть в комплексі застосовувати, щоб протидіяти нашому контрнаступу”, – зазначив Кривонос.

Вимоги для успішного контрнаступу.

Як додав генерал, щоб контрнаступ не перетворився на “м’ясорубку” й був успішним в умовах сучасної війни ми мусимо дотриматись декількох вимог:

ворог мусить “видихнутись”, його потрібно зупинити;

маємо відрізати систему підходів резервів агресора;

створити перевагу над ворогом на певній ділянці, зокрема над його системами вогневого ураження.

Україні важливо провести успішний контрнаступ до середини вересня, поки це дозволятимуть погодні умови.

Про це одному з видань розповів військовий експерт Владислав Селезньов.

Раніше президент Володимир Зеленський озвучив критичні терміни звільнення територій України: вирішальними мають стати наступні три-шість тижнів.

“Потім починається період дощів, тому можна буде використовувати тільки дороги з твердим покриттям. По полях їздити буде неможливо. Техніка в’язне, проводити активні дії в таких умовах не можна. Плюс це певною мірою акцент і привернення уваги наших західних партнерів. Ми знаємо, що фактично з середини липня і весь серпень вся західна еліта йде у відпустки. Нам вкрай важливо мати на цей період достатньо сил і засобів, які ми отримуємо в рамках військово-технічної допомоги від наших країн-донорів і партнерів”, – пояснив Селезньов.

За його словами, Зеленський дав зрозуміти міжнародним партнерам: поки вони відпочиватимуть, українські військові видавлять ворога якнайдалі.

“Для цього нам потрібна певна кількість озброєння, снарядів до нього та інші засоби вогневого впливу на противника. До моменту виходу вас з відпусток ми вже будемо мати необхідні результати. До речі, це повністю корелюється з попередніми заявами керівника ГУР генерала Буданова, який говорив, що весь світ ближче до середини серпня побачить дивовижні зміни, реалізовані ЗСУ, пов’язані з переломом в ситуації в ході російсько-української війни”, – говорить експерт.

Збройні сили України проводять контрнаступальні дії на правобережній частині Херсонської області з двох напрямків: півночі та заходу, в майбутньому тиск на ворога посилиться.

Такий прогноз озвучив військовий експерт Олександр Мусієнко.

Він зазначив, що ворог нічого не може зробити проти сил і засобів, які використовує українська армія. Зокрема, мова йде про реактивну артилерію та безпілотники.

“Там зараз знищується логістична інфраструктура, склади, командні пункти, центри управлінь. Так само унеможливлюється пересування та підживлення російського угруповання військ, яке знаходиться на правобережній частині Херсонщині”, – розповів експерт.

За словами Мусієнко, ЗСУ показали, що можуть утримувати під вогневим контролем фактично весь правий берег Дніпра на Херсонщині.

“Взяття під вогневий контроль усієї логістики та переправ означає, що є потенціал у майбутньому взагалі відрізати російське угруповання військ на правобережній частині Херсонщини”, – вважає Мусієнко.