За словами помічника президента України, влада робить все, щоб наступний етап обміну відбувся якомога швидше.

Помічник президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак розраховує, що через місяць будуть узгоджені списки людей для наступного етапу обміну утримуваними особами з Росією.

Про це помічник президента Володимира Зеленського Андрій Єрмак заявив в інтерв’ю.

«Є люди, які перебувають на території Російської Федерації, Криму, є ті, які на непідконтрольних територіях. Над узгодженням цих списків постійно працює група в Мінську, оскільки їх потрібно підтвердити не лише з нашої, а й з тієї сторони. Робота досить копітка», – сказав Єрмак. 

“Зеленський завжди декларує, що принцип повернення всіх незаконно утримуваних Росією громадян України записаний в Мінських угодах і є для нас пріоритетом. Ми хочемо, щоб усі наші люди повернулись додому», – зазначив помічник президента.

За словами Єрмака, над формуванням конкретних списків триває робота. «Я не можу зараз назвати конкретні цифри, це сотні людей. Думаю, ми вийдемо на конкретні цифри десь через місяць. Зараз ми працюємо над узгодженням кількості людей, щоб перейти до процесу узгодження строків звільнення цієї групи», – сказав він. 

Єрмак підкреслив, що команда Зеленського робить усе, щоб наступний етап обміну відбувся якомога швидше.

Нагадаємо, 7 вересня у рамках обміну утримуваними особами з РФ в Україну повернулися 24 українських військовополонених моряка і 11 політв’язнів. Серед них: Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих і Микола Карпюк, Олексій Сизонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов, Артур Панов.

Раніше в інтерв’ю Андрій Єрмак відповів на запитання журналістів стосовно точного списку тих, хто залишається в полоні.

“Ми кожного дня над цим працюємо, безумовно. Це був перший крок. Ви знаєте, що після обміну була ще одна телефонна розмова між президентами, в якій було зафіксовано, що це перший крок, за яким будуть слідувати наступні звільнення. У нас немає багато часу. Ми кожного дня працюємо. Робота йде і в Мінську, і на рівні держав. Тому я сподіваюсь, що це тільки перший крок, і ми не будемо зупинятись ні на день.”

Варто зазначити, що помічник президента не зміг назвати точної цифри полонених.

“Остаточної цифри немає. Але це декілька сотень людей.”