Призначення нового представника України в Тристоронній контактній групі в Мінську Руслана Демченка — це плювок Порошенка у вічі українцям.

Про це заявив дипломат, екс-генконсул України у Стамбулі, голова правління БФ “Майдан закордонних справ” Богдан Яременко.

“Ротація в рамках Тристоронньої контактної групи в Мінську президента Кучми на Руслана Демченка — це черговий плювок Порошенка у вічі українцям.

Руслан Демченко не користується ні повагою, ні підтримкою більшої частини колег по дипломатичному цеху. Під час Революції гідності, будучи першим заступником регіонала Кожари, Демченко фактично організовував і проводив кампанію з дезінформуванню світової громадськості про події на Майдані.

У 2014-2015 роках очільники МЗС РФ публічно висловлювали Демченку вдячність за його роль в укладенні Мінських домовленостей”, — каже Яременко.

Дипломат зазначає, що саме призначення 2014 року Демченка на посаду радника Президента України стало для нього переломною точкою у зміні ставлення і до самого Порошенка.

“Ротація Кучми на політично та професійно нікчемного Демченка, серед іншого, свідчить, що Порошенко і сам не вірить в обраний ним спосіб врегулювання конфлікту на Донбасі. Але не має мужності та далекоглядності це визнати. Нічого, крім відрази, такі рішення Порошенка не викликають”, — додає Богдан Яременко.

Як відомо, замість другого Президента Леоніда Кучми Україну на сьогоднішніх перемовинах Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу в Мінську представляє дипломат Руслан Демченко. 

Сам же екс-президент до завершення своєї місії зазначав, що розширення формату "Мінська", зокрема завдяки США, є малоймовірним. Росія не хоче, аби Вашингтон брав участь у переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Екс-президент також заявив, що вважає безвідповідальними слова політиків, які вимагають негайно перейти до іншого формату переговорів.

"Треба тих, хто кожен день з трибуни кричить, що треба інший формат, – нехай поїде, домовиться із Трампом… Хто кричить – кажу: ідіть, попрацюйте в Мінську", – сказав Кучма. 

Він також додав, що Україні доведеться продовжувати роботу в поточному форматі Тристоронньої контактної групи, і висловив сподівання, що Києву вдасться використовувати його з максимальною користю для національних інтересів.