Колишній російський віцепрем’єр-міністр і міністр друку та інформації, близький соратник колишнього президента РФ Бориса Єльцина Михайло Полторанін в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону назвав злочином рішення президента РФ Володимира Путіна анексувати український півострів Крим й розпочати агресію на Донбасі.

“Те, що Путін так вчинив щодо України, – це злочин чи просто помилка?” – запитав Гордон.

“Я вважаю, що це злочин. Думаю, якби країни Прибалтики не були членами НАТО, він би зараз і туди поліз. Ця людина і взагалі ця команда, яка прийшла з [дачного кооперативу] “Озера”, вони не можуть інтенсивно розвивати господарство, інтенсивно працювати, їм потрібен екстенсивний [підхід] – розширення площ”, – вважає Полторанін.

На його думку, такий стиль поведінки Росія застосовує до багатьох країн.

“Вони полізли в Африку… Вони дражнять зараз інші країни – Норвегію, Канаду тощо. Ті кажуть: “Чому росіяни так поводяться? Арктика нам належить спільно”. Треба сидіти й домовлятися, якось ділити це все”, – вважає колишній російський віцепрем’єр-міністр.

Полторанін порівняв поведінку російської влади з поведінкою свого сусіда в тайговому селищі Білий Луг у Казахстані, де він народився.

“У нас був сусід, дядя Гриша, він з України приїхав. Працював прикордонником – потрапив у полон. У полоні він довго сидів і, мабуть, трішки схибнувся. Ось він нап’ється, ходить, каміння кидає в город іншим: “Усіх посадовлю, усіх посадовлю”. Відлупцювали його одного разу – а він однаково бігає і [кричить] “усіх посадовлю”. Це, звісно, уже не XXI століття і не XIX. Це XVIII сторіччя”, – сказав Полторанін.

Додамо, що на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі Україна активізувала співпрацю з НАТО. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості”. Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.

2019-го український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі і Організації Північноатлантичного договору.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.