В Україні вже не раз говорили про можливу відставку глави МВС Арсена Авакова, проте нинішній прем’єр-міністр Денис Шмигаль задоволений його роботою, оскільки він часто дає хороші пропозиції.

Про це глава уряду розповів в інтерв’ю “Українській правді”.

За його словами, незважаючи на те, що глава МВС найдосвідченіший член уряду, відношення до нього, як і до інших міністрів.

“Треба не плутати доброту зі слабкістю і м’якість з тверезим розумом – це перше. Друге, Арсен Аваков – міністр з колосальним досвідом, п’ять урядів. Людина має досвід бюрократа, досвід політика, досвід менеджера. Дійсно, Аваков часто дає хороші ідеї і хороші пропозиції. Я з ними згоден. Коли міністри дають хороші пропозиції, я теж з ними згоден. Просто до Авакова більше уваги, як до такого політичного важковаговика… Аваков теж “мій” – він в моєму уряді. Я не виключаю його політичну вагу, всі ми розуміємо його роль в структурі державного управління і в політиці. Але в той же час він такий же міністр, як всі інші, він є членом уряду, який я очолюю. Тому з Аваковим у нас абсолютно рівні відносини, так само, як з усіма міністрами”, – сказав Шмигаль.

Водночас виданню чиновники не під запис розповіли, що Шмигаль іноді надмірно обережний з Аваковим. Вони навели приклади.

“Було кілька випадків, коли весь Кабмін готовий підтримати якусь постанову, але Аваков був проти. Тоді Шмигаль на нього дивився і казав: оскільки немає одностайності, відкладемо це рішення”, – сказав чиновник на умовах анонімності.

“Треба розуміти, Аваков ніколи не говорить, що “я проти такого рішення”. Він каже: “Добре, хороша ініціатива, але якщо через тиждень прийду вас заарештовувати, то не дивуйтеся. Тому що це незаконно”. І такий стиль дуже впливає на всі “гарячі голови” у нас”, – розповів ще один член Кабміну.

Крім того, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив, що його призначення на посаду не було заздалегідь спланованим, а розмова із президентом Володимиром Зеленським щодо прем’єрства відбулась за тиждень до голосування парламенту.

“Розмова була з президентом. І це було буквально за… доволі динамічно, менше тижня до голосування в Раді. Якщо ви почули про це в п’ятницю, значить десь за день до того у мене була про це розмова з президентом. Тобто впродовж цих днів динаміка такою і була. Не було якоїсь спеціальної підготовки. Все було так швидко, як ви і бачили”.

Зазначається, що ідея запросити Шмигаля до Кабміну належить першому заступнику голови ОПУ Сергію Трофімову. Тодішньому прем’єру Олексію Гончаруку вона подобалась. Останній думав, що Шмигаль посилить його у питаннях роботи з регіонами.