Реформатор з самого ранку сколихнув країну своїми словами. За його словами, українські корумповані еліти “хочуть статус-кво”.

Голова виконкому Нацради реформ Міхеїл Саакашвілі звинуватив “корумповані українські еліти” в тому, що нібито саме вони перешкодили йому стати віцепрем’єр-міністром у Кабінеті міністрів Дениса Шмигаля.

“Президент представив мене віцепрем’єром з реформ. Цього не захотіла якась частина парламенту. Зрозуміло, які інтереси були за цим. Зрозуміло, що величезний бюджет був виділений на медіа.

Я знаю, що на різних телеканалах 30 спікерів найняли, щоб тільки день і ніч про мене розмовляти. Якщо знайдуть час – вставлять свої п’ять копійок”, – зазначив політик в ефірі одного з телеканалів.

За його словами, українські еліти “хочуть статус-кво”, а “Зеленський для них вже велика проблема, тому що він незрозумілий для них…”

“За Зеленського у них з’являється відчуття небезпеки, тому що він ніколи не зможе стати частиною цієї системи. Але якщо я з’являюся поблизу, це ще гірше – навіть на посаді, на якій нікого неможливо посадити”, – заявив Саакашвілі.

До слова останнім часом у мережі поврівнюють Саакашвілі і прем’єра Шмигаля. Велика частина людей прагне того, щоб таки він отримав посаду другої людини у країні.

Щоб наочно була зрозумілою різниція між ними двома, тільки послухайте, як Міхеіл і Денис Шмигаль говорят про теперішнього міністра Авакова.

Голова Виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі на новій посаді має намір підтримувати нормальні робочі стосунки з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, з яким раніше мав публічний конфлікт.

“Я не перетинаюся з Аваковим ніяк, думаю, що у всіх свої функції. Я вважаю, що фінансова контрольна функція з МВС повинна піти. Я не думаю, що Аваков проти цього заперечує… Ми повинні швидко створити маленьку службу фінансових розслідувань”, – зазначив Саакашвілі.

При цьому політик висловив упевненість, що у нього з головою МВС “будуть робочі стосунки”.

У свою чергу, Шмигаль виступив з неочікуваною заявою, у якій відерто назва міністра МВС “своїм”.

Очільник Кабінету міністрів України Денис Шмигаль наголосив, що намагається дослухатися до глави МВС Арсена Авакова, визнає його досвід.

“І дійсно Аваков часто дає хороші ідеї і хороші пропозиції. Я з ними погоджуюся. Коли міністри дають хороші пропозиції, я теж з ними погоджуюся. Просто до Авакова більша увага як до такого політичного важковаговика… Аваков теж “мій” – він у моєму уряді.

Я ж не відкидаю його політичної ваги, всі ми розуміємо його роль в структурі державного управління і в політиці. Але у той же час він такий самий міністр, як всі інші, він є членом уряду, який я очолюю”, — запевняє Денис Шмигаль.