Креативність ЗСУ під час повномасштабної війни у застосуванні зброї та озброєння часто дивує західних партнерів.

 

 

Тож військовий експерт, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець в інтерв’ю “Обозревателю” розповів про такі кейси.

Так, наприклад, військові ЗСУ уперше застосовували протирадарні ракети HARM американського виробництва з українських винищувачів для знищення російських комплексів ППО.

Крім того, продовжив експерт, уперше британські ракети Brimstone, які зазвичай застосовують з гелікоптерів і літаків, запускаються з наземних пускових установок.

“І один з останніх прикладів: у нас бракує радянських боєприпасів 152 мм, а американських боєприпасів у нас зараз достатньо, і ми беремо нашу відстріляну гільзу, туди даємо порох, який залишається від американських снарядів, і здійснюємо постріл із гаубиць 152 мм”, – підсумував Згурець.

Ракети Brimstone 2 для України
18 грудня стало відомо, що Британія підтвердила відправку Україні нових високоточних ракет Brimstone 2. Це – ракети наземного або повітряного базування, розробка компанії MBDA UK для Королівських військово-повітряних сил Великої Британії. Ракети класу “повітря-земля”, “земля-земля”, призначені для ураження танків, артилерійських установок, систем РЕБ, невеликих суден і десантних кораблів.

19 січня 2023-го стало відомо, що Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії передасть Україні 600 ракет Brimstone.