Удар, нанесений Збройними силами України по штабу Чорноморського флоту, суттєво змінив стратегічний підхід до ведення війни. Цей удар має важливе військове та військово-політичне значення, оскільки Україна завдала поразки командному центру, який керує агресією проти України. Про це сьогодні, 24 вересня, повідомив генерал армії України та колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України (у період з 2005 по 2010 рік) Микола Маломуж під час прямого телеефіру на каналі FREEДОМ.

“З одного боку, військове значення: вдарили по конкретному центру прийняття рішень, знищивши частину командного складу, включаючи низку генералів, адміралів та інших офіцерів. Це найважливіша військова складова. І, звісно, військово-політична. Вони казали, що штаб недоторканний, всі захищені, ніхто не посміє, не дістане. Ми цей міф знищили фізично”, – прокоментував Маломуж.

За його словами, у Криму є ще п’ять подібних штабів, вони мають бути знищені під час українського наступу разом із Чорноморським флотом РФ та Керченським (Кримським) мостом.

“Знищення штабів, центрів ухвалення рішень, інших точок, ще п’ять різних штабів є – це одна ситуація. Самий Чорноморський флот як основний об’єкт. Storm Shadow, ATACMS, SCALP, TAURUS які, я думаю, ми отримаємо, і наші ракети різних типів можуть знищити його повністю. «Калібри» просто їм не буде чим пускати. Знищити бази та логістику — не буде цих ракет і не буде на чому плавати. Будуть або йти на дно, або тікати, якщо встигнуть, до Новоросійська. І паралельний удар по Керченському мосту в цей момент, щоб він перестав існувати як міст… Це пастка. Такий формат дозволяє вдарити по всіх амбіціях Путіна та амбіціях військових”, — заявив Микола Маломуж.

Раніше ексспівробітник зовнішньої розвідки КДБ СРСР Олександр Зеленько повідомив, що щільність і частота українських атак у тилу російської армії лише наростатиме. Насамперед це стосується Криму, де, з одного боку, розташована велика кількість військових об’єктів, а з іншого боку, є коригування “з землі” — від партизанів та прихильного до ЗСУ населення.

Однією з найрезультативніших спецоперацій у російському тилу гість ефіру вважає недавній удар по військовому аеродрому “Саки”, де стояли щонайменше 12 бойових літаків Су-24 та Су-30.

“Вони завдають нам найнеприємнішої шкоди на лінії фронту. Це такий фронтовий бомбардувальник, який б’є ракетами по передовій, по лінії фронту. Велика кількість пошкоджених літаків, велика кількість знищених та виведених з ладу фахівців — це великий плюс, це одна з найбільших перемог у тилу противника”, — зазначив Зеленько.

На його думку, противник нічого не зможе сховати у Криму — усі цілі вже “на прицілі”.

“У Криму вибиватиметься вся військова техніка та військова інфраструктура дуже жорстко, навіть набагато швидше, ніж на лінії фронту, тому що у них там величезна скупченість, невеликі відстані. Велика кількість складів, техніки. Вони її туди напхали з 2014 скільки змогли. Чим щільніше вони її поставлять, тим легше її спалювати… Реальної противаги в Криму поставити вони не можуть, тому що ті ж С-400 і С-300, будь-які зенітні ракетні комплекси накриваються точно і досить швидко безпілотниками”, — пояснив колишній розвідник, додавши, що, порівняно з зенітними ракетними комплексами, безпілотники досить дешеві.

Він також наголосив на точності українських ударів по російських військових об’єктах.

“Все акуратно лягає саме туди, куди потрібно. Населення від таких способів ведення війни практично не страждає — жодного негативу до української армії не виникає. На відміну від того, що робить російська армія на території України, де фактично воює з цивільною інфраструктурою та цивільним населенням”, — наголосив Олександр Зеленько.