Голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко заявив, що у Кабінеті Міністрів України до осені точно не планується ніяких перестановок, в тому числі й відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Чи справді є передумови для того, щоб “вічний міністр” пішов, оцінили експерти для порталу “Коментарі”.

Політексперт, кандидат політичних наук Олександр Палій упевнений: якщо Аваков буде грати у персональний політичний проєкт, його відставка цілком можлива.

“У той же час, очільнику МВС вдалося пересидіти найскладніший момент, коли Зеленський був політично сильний і практично невразливий. Зараз все інакше. І чим далі, тим менша ймовірність відставки Авакова”, — вважає експерт.

Він нагадує, що Аваков — не тільки з 2014 року беззмінний міністр внутрішніх справ, а й великий бізнесмен, практично олігарх. І в силу владних повноважень здатний вибудовувати відносини з регіональними елітами.

“Сваритися з ним вже не з руки навіть Зеленському, — зазначає Олександр Палій. — Однак у Авакова є серйозна вразливість — немає позитивного рейтингу. Резюмуючи: відставка глави МВС найближчим часом теоретично можлива, але практично — малоймовірна”.

Політтехнолог Олександр Кондратенко впевнений, що нині розмови про відставку Авакова — інформаційний шум, не більше того.

“Хоч відставка Арсена Борисовича є “частим питанням”, він один із небагатьох, хто залишається таким собі гарантом перед Заходом, що в Україні плюс-мінус усе стабільно. Роль МВС як гаранта внутрішньополітичної стабільності посилюється. І, попри нападки критиків, позиції Авакова залишаються міцними”, — зазначає експерт.

За його словами, як показує практика, скільки б не реєстрували проєктів постанов про звільнення з посади міністра внутрішніх справ, поки у Зеленського є домовленості з Аваковим, а більшість правлячої фракції “Слуга народу” підтримує Зе, міністру МВС нічого боятися.

“У найближчому майбутньому своєрідним “маркером” для глави МВС є справа про вбивство Павла Шеремета, — продовжує Олександр Кондратенко. — Зеленський у 2020-му натякнув, що Аваков буде залишатися міністром до тих пір, поки президент не побачить, зокрема, результат по справі Шеремета. Але і це може виявитися лише “розмовами на користь бідних”. Коли у глави держави запитали про можливість відставки очільника МВС, якщо підозрюваних у справі Шеремета виправдають, конкретної відповіді не послідувало”.

Серед варіантів того, як можуть “піти” Авакова, політтехнолог називає такий: звернення депутатів і збір підписів про недовіру всьому Кабміну.

“Але для цього треба зібрати 150 підписів. Що малоймовірно на сьогоднішній день і в короткостроковій перспективі. Ближче до зими — можливо”, — розмірковує Олександр Кондратенко.

Ще є варіант, коли питання про відставку міністра піднімає сам прем’єр-міністр.

“Але тут точно “штанга”, оскільки у Шмигаля з Аваковим все добре. Ну і за власною заявою — точно ні, — зазначає експерт. — Аваков має великий вплив на ситуацію в країні і може цілком успішно конфліктувати з Офісом президента. Зрозуміло, президент не дуже задоволений такою впливовістю Авакова. Але поки з цим миряться, адже наразі у Зеленського немає людини, яка могла б зайняти місце нинішнього керівника відомства. Бажання поставити МВС повністю під свій контроль може зіграти в конкретний мінус для всієї конструкції хиткої влади Зе”.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.