Напередодні стало відомо, що обласне керівництво на тлі постійних обстрілів цивільної інфраструктури розпочало обов’язкову евакуацію з 37 населених пунктів Куп’янського району, в напрямку якого російські окупанти розгорнули бурхливу діяльність.

Про це повідомив військовий аналітик Дмитро Снєгирьов в коментарі для Апостроф.

За його словами росіяни намагаються прорвати оборону ЗСУ, вийшовши безпосередньо до Куп’янська.

“Насамперед, варто звернути увагу на те, що рішення про евакуацію приймалося не тому, що окупанти “ось-ось” візьмуть Куп’янськ або найближчі селища, а через саму тактику окупантів, які цілодобово займаються терором цивільного населення. Слід нагадати, що Куп’янськ та район були звільнені українською армією восени минулого року, але з того часу окупанти практично щодня його обстрілювали. Остання ситуація для цивільних суттєво загострилася”, – зазначає він.

Окрім того, варто зауважити, що Куп’янськ віддалений від лінії бойового зіткнення на відстані в межах 10-15 км., що дозволяє окупантам бити по місту зі ствольної артилерії, не кажучи вже про РСЗВ.

“Вчора був удар по будівлі Куп’янської міськради, яка точно військовим об’єктом не є. Аналогічна ситуація з ударом росіян по Покровську на Донеччині, 7 серпня, коли окупанти прицільно били саме по житловому багатоповерховому будинку, що призвело до суттєвих жертв. Аналогічна ситуація у Запоріжжі”, каже Снєгирьов.

Він зауважив, що військоми рф вже встигли назвати евакуацію з території Куп’янського району якимось “досягненням” російських військ, але такі оцінки пов’язані із завищеними очікуваннями самих пропагандистів, а також тим, що вони останнім часом намагаються йти у фарватері політики Кремля, всіляко випинаючи “успіхи”.

“Міноборони РФ вже встигло повідомити про нібито успішне просування в районі населеного пункту Ольшана в Харківській області, але ситуація для росіян насправді залишається непростою і далеко неоднозначною”, – написав оглядач.

Слід уточнити, що про те, що росіяни сконцентрували на Куп’янському напрямі деякі деморалізовані сили, як стверджують деякі аналітики, зокрема й західні, відповідає дійсності. Позиції ЗСУ у Харківській області намагаються атакувати силами 3-ї та 6-ї загальновійськових армій РФ, а також силами 1-ї танкової армії.

Снєгирьов пояснив, що зараз росіяни намагаються тиснути на нашу оборону лінією Лиман Перший – Ольшана. Їхні атаки у напрямку Сеньківки успішно були відбиті. Є у росіян певні успіхи в районі селища Новоселівське, але це селище вже неодноразово переходило з рук в руки.

Мета росіян полягає в тому, щоб розтягнути лінію фронту, змусити наш Генштаб задіяти оперативні резерви, щоб відволікти Сили оборони України з Донецького та Запорізького напрямків. Стратегічна мета окупантів полягає в тому, щоб вийти на лінію Ізюм-Лиман, нависаючи над нашим армійським угрупуванням на Донеччині, як це було минулого року до звільнення території Харківської області.

Окрім цього з нашого боку є також успіхи ЗСУ на Куп’янському напрямку. Ліквідовано плацдарм росіян за річкою Жеребець у районі Кармазинівки, де ЗСУ успішно наступають, а також українські війська просуваються в районі Сергіївки.

“Проблема для росіян у тому, що мають проблеми з оперативними резервами. Як приклад, їм довелося прибрати з Куп’янського напрямку одну з найбільш боєздатних 98 дивізію ВДВ, яку перекинули у бік Бахмута”, – зазначив експерт.

І додав, що слід визнати, що ситуація на Куп’янському напрямі залишається непростою. Ворог накопичив чималі та боєздатні резерви у чисельності близько 100 тис. осіб, але ситуація перебуває під контролем Генштабу. Якщо у росіян і виникають якісь ситуативні “успіхи”, то вони ніяк не впливають на загальну ситуацію на фронті.