У Москві кажуть, що вони можуть обміняти створення гуманітарного коридору для експорту українського зерна на зняття західних санкцій, чим прямо заявляють про продовольчий шантаж світу.

Про це повідомляє пропагандистське російське ЗМІ ТАСС з посиланням на заступника міністра закордонних справ РФ Андрєя Руденка.

“Вирішення продовольчої проблеми потребує комплексного підходу, у тому числі пов’язаного зі зняттям санкційних обмежень, які були накладені на російський експорт та фінансові транзакції”, – заявив він.

Крім того, Москва хоче, аби Україна розмінувала акваторію Чорного моря, яку в перший місяць повномасштабного вторгнення замінувала сама Росія.

Раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявляла, що РФ використовує тему продовольства як зброю.

Нагадаємо, що Україна розглядає вивезення зерна вантажним гуманітарним коридором через Білорусь як потенційну альтернативу розблокуванню портів найближчим часом для експорту зерна, але політично це є ще менш прийнятним.

Не можна не згадати, що війна Росії проти України несе не лише руїну і смерть українцям та росіянам, але й гостру продовольчу кризу усьому світу, так само як і поширення бідності.

Парадокс у тому, що небагаті та дружні до Росії країни постраждають непропорційно більше Заходу, проти якого виступив Путін.

До війни Росія та Україна були великими продавцями харчів і посідали провідні позиції на світових ринках зерна та олії. А Росія до того ж є провідним продавцем нафти, нафтопродуктів та добрив, так само як і сировини для них – природного газу.

Тепер у цих поставках почалися збої, оскільки українські зернові порти заблоковані залишками російського флоту. І далі буде гірше.

Врожай цього року під питанням, оскільки замість насіння родючі українські чорноземи всіяні мінами та підбитими російськими танками, а фермери на тракторах постійно відволікаються від посівної на прибирання трофейної техніки.

Чи загрожує світові голод? Ні, не загрожує.

“Навіть за найгіршого перебігу подій у світі буде достатньо харчів, аби нагодувати населення планети”, – впевнені експерти дослідницького центру Bruegel.

Але буде важко, і їсти доведеться менше.

Проте голод загрожує лише найбіднішим країнам та таким, що перебувають у стані конфлікту, на кшталт Сомалі, Афганістану чи Ємену.

Менше за все постраждає багатий Захід, на боротьбу із яким Путін відправив війська в Україну.

“Якщо підготуватися заздалегідь, можна пом’якшити удар та гуманітарні наслідки дефіциту харчів. Великі виробники зерна, включно із ЄС, США та Австралією, можуть підготуватися. Тому що вони мають дуже ефективне сільське господарство і достатній запас вільних земель для збільшення посівної площі”, – вважають дослідники.

Крім прямих збитків від вторгнення Росії до родючої України, є й непрямі наслідки, які можуть посилити продовольчу кризу.

Поки Захід допомагає Україні, йому не до Афганістану з Єменом. Кількість тих, хто потребує допомоги, зросла на мільйони, тоді як їжі стало менше, ціни на неї зросли, перевезення подорожчали, а гуманітарні допомогові бюджети залишилися незмінними або ж скоротилися.