Військове командування ухвалює оперативні рішення та формує задачі для військових на основі аналізу зміни ситуації, прогнозів дій росіян та оцінки можливостей Сил оборони. 

Про це повідомляє заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

За її словами, бойові дії супроводжуються серйозною аналітичною роботою значної кількості людей. Рішення ухвалюються на основі всебічного аналізу та розрахунків ймовірного розвитку ситуації.

  • оперативна ситуація на місці моніториться та доповідається у штаби 24/7;
  • штаби безперервно аналізують дії ворога та динаміку зміни ситуації за багатьма критеріями;
  • на основі отриманих даних штаби прогнозують ймовірні загрози та дії росіян.

Так, оперативні дані та проведену аналітику безперервно доповідають командуванню Оперативно-стратегічного угруповання “Хортиця” в зоні відповідальності якого зараз і знаходиться Бахмутський напрямок.

Командування, ґрунтуючись на аналізі зміни ситуації, прогнозів дій противника та оцінки можливостей українських сил приймає оперативні рішення та формує задачі підрозділам.

“Тобто, коли ви чуєте у зведеннях слова “ситуація під контролем” – так і є”, – запевнила Маляр.
 

Водночас за словами військового експерта Олега Жданова, окупанти не втрачають надії оточити Бахмут. Втім, їм вже традиційно не вдається досягти своїх цілей. Окрім того й Захід дійсно переконаний, що ініціатива на Бахмутському напрямку все ж буде за Україною.

Олег Жданов розказав, що у Міністерстві оборони США заявили про розуміння стратегії Збройних Сил України щодо оборони Бахмута.

Пентагон вважає, що ЗСУ має сили й засоби для переходу в контрнаступ, в тому числі й коштом допомоги США,
– наголосив військовий експерт.

Такі заяви – чудове свідчення того, що українська сторона дійсно готується до контрнаступальних дій наразі, а ще має для того всі можливості.

Олег Жданов розказав, що долі росіян на Бахмутському напрямку не позаздриш.

Російські війська там реально “влипли”, тому що вони сьогодні не можуть зупинити наступальні дії, тому туди кидають в цю пічку всі резерви, які зібрали,
– пояснив військовий експерт.

Росія робить спроби вдатися до різних методів. Один із них – активне розсилання повісток.

“Владімір Путін намагається натягнути на вуха росіян поняття про поняття про Велику Вітчизняну війну за принципом “Вставай, країна величезна”, щоб люди йшли у військкомат”, – зосередив увагу він.

За його словами, російський диктатор прагне, щоб жива сила йшла на фронт воювати, втім насправді вмирати там немає за що, тому що загрози немає.

Якби не політика Путіна, то ніяких би санкцій не було, а купались би у своїх нафтодоларах і газових доларах, як сир в маслі,
– влучно підмітив Жданов.

Натомість Росію охопило криваве бажання стати імперією та незаконно заволодіти чужими територіями.

Але у Російській Федерації вже є проблеми з мобілізацією на фронт, а “гарматне м’ясо” закінчується. Москва вже використовує всілякі методи вербування, в тому числі і строковиків, і скоро може перейти до силових.

“Закінчується гарматне м’ясо, закінчується резерв, який намобілізували. З різних причин закінчується, в першу чергу через великі втрати. Зараз вже вони пішли шляхом рознарядки. Ходять наполегливі чутки, що Москва отримала розрядку на 27 тисяч, тому цілком можливо, що і сторінки, і військкомати, і вербувальники ходять, і вмовляють строковиків”, – розповів російський опозиціонер Геннадій Гудков

При цьому він зазначив, що строковики – це молоді вразливі хлопці, які опинилися в незвичному, а іноді і ворожому середовищі, які погоджуються на вмовляння вербувальників, які обіцяють гроші і ідеальні умови.

“Насправді для них це ресурс, для них це вербувальні бази. Хлопці, яких набрали, які погано розуміють, які знаходяться в таких стресових і психологічно складних ситуаціях, але так вони не виконають рознарядку. Я передбачаю все-таки якісь силові методи мобілізації на фронт. Вони може не матимуть того розмаху, як могилізація 21 вересня. Зараз вони переконаються, що рознарядки не виконуються, заклик йде не за планом”, – підсумував Гудков.