Україні першим ділом треба заручитися підтримкою одразу двох партій в уряді США. З огляду на це, одним з основних та надважливих завдань для Оксани Макарової буде переформатування політики, якої притримувалися українські дипломити до цього.

Політолог Борис Тизенгаузен розповів, що раніше Україна мала на меті здобути підтримку якоїсь конкретної партії. До прикладу, під час каденції Петра Порошенка політика держави була спрямована на одержання підтримки з боку Республіканської партії.

За словами політолога, українським дипломатам необхідно брати за звичку вести рівноправні перемовини з обома партіями, обговорювати нові пакети санкцій стосовно Росії на узгоджувати інші важливі питання. Як він зазначив, уся ця робота першочергово ляже на плечі Маркарової.

Політолог зауважив, що у новопризначеної пані посла України у США є цілком достатньо знайомств для цієї посади.

“Під час призначення Маркарової визначним фактом стало те, що у неї добрі зв’язки з керівництвом МВФ – її приймають, слухають, з нею розмовляють”, – наголосив Тизенгаузен.

Політтехнолог певен, що багатьох цікавить питання, чому на таку важливу для України посаду не призначили професійного дипломата. Однак, це вже зовсім інше питання, яке слід ставити Офісу Президента.

Підсумовуючи, Тизенгаузен сказав, що не слід поспішати вибудовувати висновки стосовно роботи Макарової. Спершу слід дати їй шанс зарекомендувати себе, укласти певні домовленості та огранізувати усю подальшу роботу українських представників у США.

Нагадамо, Оксана Маркарова – українська фінансистка, ексміністерка фінансів. 25 лютого 2021 року Володимир Зеленський призначив її на посаду посла країни у США. Американські дипломати привітали Маркарову та висловили сподівання на плідну співпрацю між країнами.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.