За депутата проросійської фракції ОПЗЖ Вадима Рабіновича візьметься СБУ. Все через те, що він опублікував у своєму фейсбуці карту України без окупованого Криму.

“Аналізуємо публікацію нардепа від ОПЗЖ Вадима Рабіновича, у якій, серед іншого, додано світлину мапи України без АР Крим. За результатами будемо інформувати додатково”, – наголосили у відомстві.

Скандальний допис Рабіновича:

1 березня нардеп опублікував у фейсбуці карту, згідно з якою мешканці Півдня та Сходу України начебто розмовляють лише російською мовою.
Водночас, як переконує Рабінович, у центральних регіонах використовують суржик, а українською мовою спілкуються тільки на Заході.
Публікація політика обурила українців. Адже на мапі немає Криму, окупованого Росією. Також там вказані абревіатури так званих “ЛНР” і “ДНР”.

В свою чергу, Наростання протистояння з Банковою “посадило” кума російського президента Віктора Медведчука та екс-президента Петра Порошенка в один човен. Керівництво ОПЗЖ і “Європейської солідарності”, формально будучи ідеологічними опонентами, в унісон звинувачують владу в спробах зачистити політичне поле від опозиції. Санкції проти ОПЗЖ рикошетом вдарили по команді Петра Порошенка, змусивши його повідомити про “покупку” телеканалу “Прямий”. Тепер обидві групи опинилися в епіцентрі скандалу, спровокованого публікацією запису можливої бесіди Віктора Медведчука з кремлівським керівництвом. Які спільні інтереси могли бути у Віктора Медведчука та Петра Порошенка, а також чому п’ятого президента тепер можуть звинувачувати в потуранні економічному колабораціонізму, пишуть журналісти видання Апостроф.

У четвер, 25 лютого, в мережі з’явився аудіозапис можливих переговорів Віктора Медведчука з колишнім помічником президента Росії Владиславом Сурковим. Співрозмовник з голосом, схожим на голос Віктора Медведчука, повідомляє ймовірному Владиславу Суркову про кілька бесід з президентом Порошенком з приводу укладення контракту щодо постачання електрики з російською компанією “Інтер РАО” та її “філією” в окупованому Криму за заниженими цінами. Людина з голосом, схожим на голос Владислава Суркова, просить співрозмовника передати Петру Порошенко, що він “хороший”. Далі імовірно Віктор Медведчук сказав співрозмовнику, що президент Порошенко запропонував йому зайнятися питанням обміну полоненими.

Голоси записи виявилися настільки схожими на оригінал, що у спостерігачів практично не залишилося сумнівів, що така розмова могла відбутися. Віктор Медведчук хоч безпосередньо не визнав автентичність аудіозапису (щоправда, зазначивши, що голоси схожі), але в коментарі BBC визнав, що за дорученням Петра Порошенка в 2014 році вів переговори з росіянами з питань електрики та обміну полоненими.

“Запис було зроблено, ймовірно, вітчизняними спецслужбами у 2014 році. Тепер основне питання, чому ці матеріали не були опубліковані раніше? Адже СБУ неодноразово публікувала перехоплення розмов ватажків так званих “республік” та їхніх московських кураторів, але ці записи з’явилися тільки зараз. Питання потрібно адресувати тодішньому шефу СБУ Валентину Наливайченку, а також тодішньому секретарю РНБО Олександру Турчинову, який дуже любить виступати з патріотичними промовами. Швидше за все, записам тоді не дали хід, тому що Петро Порошенко фігурував в них в невигідному ключі. Було порушено вельми незручне запитання – поставки української електрики в Крим та його відносини з російським керівництвом”, – сказав в коментарі “Апострофу” глава Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

В Офісі президента після публікації записів розмови заявили, що Віктор Медведчук діяв в координації з Петром Порошенком. За словами радника керівника ОП Михайла Подоляка, між кумом російського президента і лідером “Європейської солідарності” була “щільна і взаємовигідна бізнес-комунікація”.

“Куди цікавішим і красномовнішим є той факт, що він (Віктор Медведчук – “Апостроф”) відпрацьовував “бізнес” в повній відповідності і координації з тодішнім президентом Порошенком. Це ключ до розуміння всього того, що і тоді, і зараз відбувається з країною. Замутнена торгівля, ідеально замаскована війною та окупацією. І головними розпорядниками тіньових інтересів є, крім росіян, громадяни України Медведчук і Порошенко”, – сказав Михайло Подоляк.

Раніше Петра Порошенка неодноразово “полоскали” у ЗМІ, звинувачуючи в лицемірстві: на публіку він діяв як ідеологічний противник Віктора Медведчука, але кулуарно вів з ним справи, просив про політичні послуги, які пан Медведчук йому надавав. Більш того, за інформацією “Апострофа”, за часів президентства Петра Порошенка Банкова мала зв’язкових, які комунікували з топ-менеджерами телеканалів Медведчука-Козака, і там регулярно озвучували потрібні “першому” тези.

“Офіс президента не є монолітом, там можуть бути різні думки, але лінія залишається стабільною: Медведчук дорівнює Порошенку дорівнює Суркову. Тема електрики була обрана, тому що в ній яскраво проявилося питання Криму. Адже сам Петро Олексійович говорив, що ми “торгівлю з окупантами” не ведемо”, – сказав в бесіді з “Апострофом” експерт Українського інституту політики Руслан Бізяєв.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.