Останнім часом жителі росії невдоволено почали ставитись до мобілізації. Ба більше почали розуміти, що на війну відправляються як “гарматне м’ясо”. Тому через побоювання спричинити народне невдоволення путін вирішив відмовитися від нової хвилі мобілізації, замінивши її вербуванням більш ніж 400 тисяч “добровольців”.

Про це пише The Washington Post на основі матеріалів Пентагону, що потрапили в мережу після недавньої масштабної витоку.

Західна розвідка вважає, що Росія почала вторгнення в лютому 2022 року силами близько 150 000 осіб. Минулої осені в результаті “часткової мобілізації “було призвано понад 300 000 осіб, і ще 50 000, як вважають, воюють в Україні у складі групи найманців” Вагнера”, включаючи засуджених, завербованих з в’язниць. Також невідома кількість чоловіків була насильно призвана в загони “ЛДНР” для участі в бойових діях на боці агресора.

Згідно з просоченими документами Пентагону, за оцінками США, Росія втратила від 189 500 до 223 000 осіб, з яких убитими – до 43 000. Тобто оцінками, близько половини з приблизно 500 000 військовослужбовців, розгорнутих або призваних за останні 15 місяців, все ще залишаються в строю. Однак ніяких значних територіальних успіхів з літа минулого року Росія не домоглася, що змушує Кремль нарощувати чисельність військ.

Зазначимо, нова мобілізація може відштовхнути російську громадськість і ще більше дестабілізувати економіку країни, яка і без того перебуває під тиском західних санкцій. Часткова мобілізація минулої осені викликала масовий вихід з країни чоловіків боєздатного віку, що призвело до скорочення як робочої сили в економіці, так і потенційних призовників.

Зі “злитих” в мережу документів стає зрозуміло, що видиме політичне небажання віддавати наказ про подальшу мобілізацію для заповнення втрат російських збройних сил в Україні змушує високопоставлених чиновників розглядати менш централізовані стратегії вирішення проблеми нестачі особового складу.