В даний момент на окупованому Донбасі немає ніякої геополітики, там орудують бойовики, якими керують російські спецслужби і російські командири.

Про це в інтерв’ю “Апострофу” заявив голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук.

“Зрозумійте, що там немає ніякої геополітики. Там є бандитизм. Є зібрані воєдино різні найманці, все, що тільки можна було зібрати з усього світу. Вони стріляють і вбивають за гроші під керівництвом російських спецслужб і російських командирів. Ось і вся музика”, – сказав він.

За словами Кравчука, загострення на сході України ніяк не пов’язане з блокуванням телеканалів Віктора Медведчука або з іншою причиною.

“Обстріли були і до цього. Більше або менше. Вони нічого без санкції Кремля не роблять. Але у них є загальна санкція – не йти до миру. І вони не йдуть до миру”, – додав він.

Ба більше, глава ТКГ стверджує, що телеканал ZIK із «групи Медведчука» підтасовував поняття з метою оббрехати роботу Тристоронньої контактної групи.

Про це Кравчук напередодні заявив в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна».

«Я дивився ZIK у питанні щодо повернення полонених. Я заявляю офіційно, на присязі можу сказати, що цілу годину йшла брехня на каналі. Звинувачення мене особисто й України. Але ніхто з журналістів не звертався до нашої делегації за будь-яким коментарем. Вони цілу годину брехали для того, щоб зробити один висновок – Україна не хоче приймати громадян з ОРДЛО, тобто йде постійна підтасовка понять. Ніякої інформації, лише жахлива пропаганда проти України», – сказав Кравчук.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський 2 лютого ввів в дію рішення Ради національної безпеки й оборони про застосування санкцій проти телеканалів «112 Україна», NewsOne, ZIK та їх власника – народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака. Санкції, серед іншого, передбачають анулювання ліцензії телеканалів.

Секретар РНБО Олексій Данілов 3 лютого заявив, що законність санкцій не викликає сумнівів, оскільки все зроблено в межах чинного законодавства і з дотриманням усіх необхідних процедур.