Бойовики «лнр», яким пощастило повернутися додому з Харківщини, організували мітинг поблизу військової частини. 

Про це в Телеграмі повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. 

«У Луганську родини мобілізованих влаштували мітинг під стінами військової частини через те, що тих, хто днями ледве живим втік з-під Балаклії, хотіли одразу відправити на інші позиції в так званій днр. Протестувальників підтримали родичі, які приїхали під стіни будівлі», – зазначив Гайдай. 

За його словами, після деокупації Харківщини представники окупаційної влади після кількаденного мовчання почали поширювати пропагандистські сюжети «заспокійливого» характеру.  

«Окупаційна влада регіону раптово почала стверджувати, що «ситуація під контролем», – написав очільник Луганщини. 

Також він повідомив, шо Загарбники зариваються у Сватовому та Троїцькому.

Про це повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

“Тривають важкі бої по багатьох напрямках, зокрема і на Луганщині. Харківський миттєвий сценарій не повториться. За нашу область доведеться тяжко битися. Росіяни готуються до оборони”, – наголосив очільник ОВА та додав, що окупанти мають проблему з особовим складом.

“Щоправда, рашисти мають проблему – в них закінчується “гарматне м’ясо”, тож зараз збирають чоловіків по тюрмах”, – зазначив Гайдай.

Як повідомлялося, після поразок і здачі кількох міст на Харківщині, особливо після звільнення українськими військовими Куп’янська та Ізюма, було помічено активний рух колаборантів Луганщини і навіть деяких військових рф у напрямку російського кордону. Навіть місцеві жителі в Луганську повідомляють про величезні колони автівок, які залишають обласний центр. 
 
І це все не дивно, адже Україна не омине жодного зрадника і кожному з них доведеться відповідати перед судом за свої дії. Кожен колаборант і посібник “русского мира” буде покараний за всією суворістю українського закону. 

Як зазначив Гайдай, повторення 2014 року в Україні бути не повинно. Не можна допустити, аби колаборанти залишалися у регіонах після деокупації. Вони мають відповідати перед судом. 

“Я говорю це вже давно, у мене чітка позиція: повторення 2014-го року бути не повинно. Тобто, відпустити просто ситуацію на самоплив, щоб колаборанти залишилися в області, цього ми не допустимо однозначно. Кожен колаборант, кожен посібник так званого “русского мира” буде покараний, причому за усією суворістю українського закону”, — резюмував Гайдай. 

Він також прокоментував ситуацію у місті Кремінна. За словами голови області, російські окупанти навмисно намагаються показати свою присутність, хоча можна бачити кілометрові черги на виїзд із Луганської області. 

“Вже перелякані російські окупанти прибігли до Кремінної, зірвали усі прапори українські та навмисне показують, що вони ніби присутні, що вони там є. Думаю, що насправді це тимчасово”, — зазначив Гайдай. 

Він наголосив, що люди дуже надихнулися успіхами ЗСУ у Харківській області, діями партизанського руху, підняттям прапорів і у Сватовому, і у Кремінній, і у Старобільському районі. Тому росіяни, за словами Гайдая, починають знову обмежувати доступ до інформації, вимикають інтернет. 

“Вони навмисне просто показують, що їхня присутність є, що нібито нікуди вони не збираються тікати. Ну, робіть вигляд, що не бачите ці черги кілометрові на виїзд із Луганщини у бік чи Луганська, чи взагалі в Російській Федерації”, — сказала Гайдай. 
 
Та ці обмеження навряд чи зможуть “підкосити” дух українців. Зокрема, це помітно по роботі партизанів на тимчасово окупованих територіях. Так, нещодавно «добрі люди» на Луганщині обстріляли авто з тамтешньою окупаційною владою, в машині знаходився так званий мер та його заступниця. Обидва колаборанти дістали поранень. 

Партизани тримають в напрузі окупантів на загарбаних територіях, колаборанти та псевдовлада їх справді бояться. І паралельно з обмеженням інформаційного простору з України та засиллям російської пропаганди, не припиняють розклеювати інформаційні листівки та українську символіку. Таким чином ще більше наганяючи страх на загарбників, адже з кожним днем та успішними діями ЗСУ все більше мирних мешканців на тимчасово окупованих територіях чекають на звільнення і повернення під контроль України.