Речник німецького уряду Штеффен Гебештрайт рішуче відкинув твердження президента Росії Владіміра Путіна про те, що його країна знову стикається з німецькою загрозою.

Про це повідомляє видання Tagesschau.

У промові, присвяченій 80-й річниці закінчення Сталінградської битви, Путін стверджував, що Росії знову загрожують німецькі “танки з хрестами”, як це було у Другій світовій війні.

Йдеться про черговий приклад у “цілій серії абстрактних історичних порівнянь, які неодноразово використовувалися для виправдання російського нападу на Україну”,  відреагував Гебештрайт на заяву Путіна.

Він наголосив, що Німеччина разом з іншими партнерами на Заході та в ЄС “надає допомогу та послуги з підтримки”. Це, однак, не є “участю у війні”.

Своєю чергою Колишній міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що сьогодні захисниками нацистської ідеології є саме російські, а не німецькі танки.

Про це він написав у Twitter.

“Путін б’ється в істериці через загрозу з боку німецьких танків, які “знову загрожують” його країні. Він повинен знати, що загроза буде скрізь, коли він почне плутатися в тому, де проходять кордони Росії. Сьогодні його танки і ніхто інший захищають нацистську ідеологію та цінності”, – написав Лінкявічюс.

Путін на заході на честь 80-річчя Сталінградської битви 2 лютого заявив, що Росії знову загрожують “німецькі танки з хрестами”. Він мав на увазі анонсовані країнами заходу поставки Україні танків Leopard німецького виробництва.