Альянс може дати жорстку відповідь на погрози кремлівської пропаганди.

НАТО може розпочати відкритий військовий конфлікт із Росією у разі спроб Кремля атакувати конвої з технікою для України.

Таку думку висловив в ефірі каналу “Freeдом” російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський, коментуючи заяву високопосадовця Альянсу Роберта Бауера про готовність до “прямої конфронтації з Росією”.

“Готовий — не означає, що завтра почне конфронтацію. Різні погрози лунають від кремлівської пропаганди — “з московських віталень”, як любить говорити військова злочинниця Симоньян. Ядерним шантажем вони вже менше займаються. Їм пояснили, що в цьому випадку Путіна просто вб’ють, а країни НАТО вогневим впливом знищать все російське угруповання”, — наголосив політолог.

За його словами, зараз у Кремлі “ввесь час погрожують атакувати конвої військової техніки, які прямують до України”.

“Але їм пояснили, що навіть якщо уламок російської бомбочки впаде на територію країни НАТО, це означатиме автоматичну активізацію 5-ї статті статуту. І тоді пропагандистський наратив “ми воюємо з усім НАТО” перетвориться на реальність. Якісь 26 “Хаймерсів”, поставлені навесні до України, переломили стратегічну ситуацію у війні та дозволили Україні перехопити незворотну стратегічну ініціативу. А що буде, коли проти Росії будуть сотні “Томагавків”, десятки літаків F-16, F-35? Це і є готовність НАТО”, — пояснив Піонтковський.

Нещодавно очільник Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер заявив, що Альянс готовий до прямої конфронтації з Росією.

“Роб Бауер запевняє, що НАТО готове до прямої конфронтації з Росією, визнаючи, що пріоритетом Альянсу є переозброєння. Він також визнає, що організація втратила монополію на військову ініціативу”.

Він нагадав, що під час саміту в Мадриді минулого року у відповідь на дії Росії Альянс вирішив створити чотири додаткові багатонаціональні бойові групи в Болгарії, Угорщині, Румунії та Словаччині.

“Це важливий сигнал Росії… Що ми готові, якщо у них з’явиться думка прийти до НАТО. І це червона лінія. Якщо є якась червона лінія – це перетин росіянами кордону нашої території”, – заявив Бауер.

Адмірал висловив думку, що цивільне промислове виробництво країн НАТО має бути переорієнтоване на військову сферу. Він виступає за “військову економіку мирного часу”.

Бауер також вважає, що стратегічні цілі Росії виходять за межі України, оскільки Москва прагне відновити розміри колишнього Радянського Союзу.

Відповідаючи на питання, чи не боїться НАТО ескалації війни, Бауер сказав, що ескалацією був початок Росією агресії, а коли Україна хоче відвоювати те, що їй належить – це не ескалація.

“Якщо вони (росіяни) припинять війну сьогодні, ніякої більше ескалації не буде”, – підкреслив він.

Генерал армії України, екс-глава Зовнішньої розвідки України Микола Маломуж звертає увагу, що Захід завжди застерігав – він не хоче створювати стратегічного протистояння з Росією, безпосередньо вступати у війну. Тому не має наміру надавати Україні важкого озброєння, особливо наступального. Однак, повільно, але правильно, ми його отримуємо. “Червоні лінії” зрушуються. Зараз мова вже про танки, літаки та далекобійні боєприпаси.

Ми бачимо, що приблизно місяць-півтора тому Захід змінив парадигму в оцінці загроз. І надання допомоги України з формату “стримувати супротивника і іноді контрнаступати” перейшло в концепцію “перемогти агресора, вигнавши з усієї української території, з виходом на переговори згідно з правилами цивілізованого світу відповідно до міжнародного права”. Спершу ця тема звучала у США, Великій Британії, Польщі, країнах Балтії нагадує Микола Маломуж. Потім уже й у країнах західного крила ЄС, включаючи Німеччину та канцлера Олафа Шольца, чия риторика зазнала кардинальних змін. І чиє рішення щодо постачання в Україну танків “Леопард”, інших видів озброєнь, боєприпасів – говорить саме за себе.