У разі небезпеки для себе президент РФ Володимир Путін може підірвати наявні в Росії ядерні бомби. Таку думку в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" висловив російський політолог Станіслав Бєлковський.

Так він відповів на запитання слухача, який поцікавився, "чи можливо, що в планах у верховного головнокомандувача – нікуди не запускати бомби, а накопичити величезний ядерний потенціал на території Росії і підірвати його разом у небезпечний для батьківщини (тобто Путіна) момент?"

"Вибух буде настільки потужним, що в боротьбі за світ каменя на камені не залишиться, а ті, що виживуть, позаздрять мертвим. І, до речі, із цієї причини на Путіна ніяк не чекає доля [покійного лівійського диктатора Муаммара] Каддафі чи [румунського диктатора Ніколає] Чаушеску – в разі небезпеки він радше підірве всю країну, ніж віддасться в руки ворогові, тобто народу", – заявив Бєлковський.

Диктаторів Каддафі та Чаушеску скинув власний народ.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Навесні 2011 року в Лівії почалися протести, які переросли у сутички з владою. Радбез ООН, вимагаючи від влади Лівії припинити насильство, посилив санкції проти Тріполі і, зокрема, заморозив рахунки держструктур. До жовтня повстанці, підтримувані США, ЄС і Лігою арабських держав, узяли під контроль країну, захопили і вбили Каддафі, який перебував при владі з 1969 року. Заколот переріс у громадянський конфлікт, який триває досі.

Ніколає Чаушеску був головою Державної ради Соціалістичної Республіки Румунія, а потім президентом республіки з 1967-го до 1989 року. Друге десятиліття правління Чаушеску було позначено жорстким стилем правління, культом особистості і репресіями проти інакодумців. 1989 року почалися заворушення румунів, які переросли в революцію у країні. Чаушеску вдалося втекти зі столиці, але його захопила армія. Разом зі своєю дружиною Оленою він постав перед організованим новою владою трибуналом, обвинувачений у злочинах проти держави і геноциді проти власного народу. 25 грудня 1989 року за вироком трибуналу Чаушеску і його дружину розстріляли, а все його майно було конфісковано.