Як зазначили в АП, Кремль через санкції і великі дипломатичні зусилля Заходу взяв паузу в агресії проти України, але ця пауза "не повинна нас обманювати". В АП впевнені, що Захід не дозволить Путіну перетворити Азов на російське озеро 

Про це заявив керівник Головного департаменту з питань гуманітарної політики Адміністрації президента України Юрій Рубан, коментуючи захоплення у полон українських моряків біля Керченської протоки.

За його словами, Кремль через санкції і великі дипломатичні зусилля Заходу взяв паузу в агресії проти України, але ця пауза "не повинна нас обманювати". "Атака на українські судна в нейтральних водах, вогонь на ураження, який вівся у нейтральних водах проти буксира, спроба потопити буксир, абсолютно піратське затримання цих військовослужбовців, відмова їм у статусі військовополонених, цілковита фантасмагорія, розповідь про те, що вони хотіли підірвати Кримський міст – це ні в які ворота не лізе", – наголосив чиновник.

 Як заявив Рубан, візит в Україну спецпредставника США Курта Волкера "продемонстрував Путіну ризикованість того курсу, яким він іде". "Найголовніше, що ми почули від світової дипломатії – ніхто не дозволить Путіну перетворити Азовське або Чорне море на російське озеро. 

Якщо Путін і далі наполягатиме – прийдуть кораблі інших країн. Вони покажуть росіянам, що одна справа – спробувати потопити український буксир, а давайте подивимося, наскільки він буде хоробрим в інших ситуаціях", – зазначив він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Окрім того, в нещодавньому інтерв'ю глава оборонного відомства України Степан Полторак розповів, що суду українських Військово-морських сил (ВМС) як і раніше будуть використовувати Керченську протоку для проходу з Чорного моря в Азовське і назад. 

"Буде і 20, і 30, і 100, і це буде завжди, тому що Азовське море – це частина України! Маріуполь, Бердянськ – наші порти, це частина України, це частина нашої економіки. І ми точно не відмовимося від нашого права вільного проходу через Керченську протоку з дотриманням всіх міжнародних норм і права "