Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів першу телефонну розмову з главою МЗС Канади Мелані Жолі.

Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

Зазначають, що міністри закордонних справ обговорили нарощування російських військ біля кордонів України та зміцнення безпеки країни.

Мелані Жолі запевнила, що Україна може розраховувати на підтримку Канади.

«Я запевнила міністра Дмитра Кулебу, що український народ може розраховувати на непохитну підтримку Канади», – написала вона на свої сторінці у Twitter.

За її словами під час розмови було обговорено ситуацію зі скупченням російських військ “в Україні та поблизу неї“, а також “нашу спільну відданість притягненню Ірану до відповідальності за знищення літака рейсу PS752”.

Уряд Канади розглядає можливість посилення своєї військової місії в Україні на тлі агресивної активності Росії на кордоні.

Нагадаємо, що керівник офісу Президента України Андрій Єрмак провів розмову з радником Білого дому з питань національної безпеки Джейком Салліваном.

Вони обговорили, зокрема, спільні побоювання з приводу “продовження військової активності Росії поблизу кордону з Україною та її різкої риторики щодо України”.

Співрозмовники погодилися, що всі сторони повинні докладати дипломатичних зусиль для деескалації напруженості. 

У Білому домі додали, що Салліван підкреслив непохитну прихильність Сполучених Штатів суверенітету і територіальній цілісності України.