Олексій Данілов назвав термін підготовки Росії до можливого повномасштабного вторгнення в Україну. Секретар Ради з нацбезпеки й оборони вважає, що на це потрібно до 7 днів.

“Підготовчий період, який помітить весь світ, може зайняти від трьох до семи днів. Ми поки що цього не бачимо”,– зазначив Данілов.

Секретар РНБО додав, що українська сторона чітко розуміє, що відбувається, та спокійно готується до цього. Данілов вважає, що якщо Росія наважиться на нове масштабне вторгнення, Україна зможе чимало їй протиставити. Зокрема, мобілізувати до 2,5 мільйона людей.

Адже для оборони українська сторона має не тільки регулярну армію у 250 тисяч військових. Є сотні тисяч ветеранів із бойовим досвідом у боротьбі з проросійськими бойовиками на Сході, а також люди, які мають дозвіл на полювання.

“Росіяни зіткнуться з відповіддю нашого суспільства, наших громадян, наших військових. Ми можемо закликати до зброї від 2 до 2,5 мільйона людей,”– сказав він.

Секретар РНБО також зазначив, що поблизу українських кордонів зосереджені приблизно 120 тисяч російських військових. І хоча прямої загрози вторгнення Київ поки не бачить, ці війська щонайменше змушують Україну бути готовою до провокацій “будь-якої миті”.

Нагадаємо, що раніше Данілов висловив жаль з приводу рішення США, Великої Британії, Австралії, Німеччини та Канади відкликати частину дипломатів із Києва.

«Ми не можемо допустити паніки в країні. Нам дуже важко тримати під контролем економічну ситуацію, коли всі ЗМІ твердять, що завтра почнеться війна. Паніка — сестра поразки», — додав він.

У свою чергу, Президент Володимир Зеленський додав, що українцям не варто панікувати через новини про загрозу вторгнення і говорив, що ситуація не змінилася порівняно з минулим роком, але зріс ажіотаж в інформпросторі. Він запевнив, що Україна нормально проходить опалювальний сезон, у країні достатньо газу та вугілля, а також «сил, щоб тримати все під контролем і перемагати спроби дестабілізації».

«…Не бійтеся інтернету. Хай інтернет боїться нас. Чим можна його налякати? Здоровим, критичним, логічним і позитивним мисленням. І що б за весь цей день ви не прочитали, не побачили і не почули, завершуйте його, знаючи головне: в режимі 24/7 ми робимо і зробимо все, щоб вам було мирно, тепло, ситно і щоб ви всі були здорові», — прокоментував президент.