Після погоні адвокат сім’ї Чауса Ростислав Кравець спробував встановити, де знаходиться його підзахисний.

Близько дев’ятої вечора п’ятниці юрист прийшов на прохідну СБУ і зажадав побачення з Чаусом. Далі історія розгорталася так:

“До мене вийшов представник СБУ і повідомив, що офіційно Чауса немає в будівлі СБУ і тому вони не можуть виконати моє прохання про допуск до клієнта.

Поки на цьому все. Свої координати я залишив. Думаю, якщо він офіційно з’явиться в СБУ, мені повідомлять “, – написав адвокат в своєму телеграм-каналі.

Адвокат Чауса уточнив, що це був тільки “приквел” до серіалу про повернення екс-судді на батьківщину.

“Це був тільки приквел. А завтра (в суботу – Ред.) Буде перша серія серіалу:” Чаус повернувся “.

Підозрюю, що ситуація буде розвиватися так. Силовики “охолонуть” і вирішать, кому залишити справу Чауса. Ймовірно, все-таки передадуть в СБУ. І думаю що в понеділок, а може і на вихідних, Чаусу обиратимуть запобіжний захід.

Правда, важко сказати, за якою статтею

– за хабар або з іншого приводу. Юридично цю справу має розглядати Вищий антикорупційний суд. Але теоретично це може бути і Печерський, і Шевченківський райсуд Києва – дивлячись як вони це оформлять “, – додав Ростислав Кравець.

Однак адвокат Чауса бачить в ситуації, що склалася і плюси.

“Принаймні вже ясно, що Чауса точно вбивати не збираються. А так як його до цього довгий час не показували, я почав переживати, може його вже і в живих немає”, – заявив нам Кравець.

На момент публікації матеріалу даних про обрання запобіжного заходу для Чауса немає. Мабуть, поки вирішують питання про те, в якій справі це має статися.

Але, судячи з усього, навряд чи з приводу хабара 2016 року, оскільки тоді Чауса отримає НАБУ. А, враховуючи, як суддю вчора “рятували” від антикорупціонерів під час погоні, віддавати Чауса в їх руки поки не планують.

Якщо ж офіційно затримувати Чауса збираються по якійсь іншій справі, то невідомо, відкрито провадження чи ні. Мабуть, ще не встигли – інакше складно було б пояснити, чому СБУ досі ховає суддю і заперечує його наявність. Тобто з високою ймовірністю проти Чауса зараз тільки готується підозра.

З чим і могла бути пов’язана гонитва вулицями Києва – у СБУ просто могла бути відсутня підстава для затримання Чауса. І якби його витягли з буса під камери, скандал був би ще більше.

Але тим часом, СБУ вперше прокоментувала ситуацію з суддею Чаусом.

СБУ підтвердила, що Чаус знаходиться у них, але заперечує, що вони його викрадали. Запевняють, що він сам їх покликав.

І кажуть, що проводять з ним слідчі дії в рамках справи про його викрадення та незаконному перетині через державний кордон України.

«Служба безпеки України не «викрадала» колишнього суддю Дніпровського районного суду м.Києва Миколи Чауса, а діяла в рамках закону і своїх повноважень.

Нагадаємо: саме СБУ з травня 2021 здійснює досудове розслідування кримінального провадження за фактами викрадення екссудді Чауса і незаконного переправлення його через державний кордон.

– Слідчі СБУ отримали від Миколи Чауса дані, що свідчать про його викрадення, позбавлення волі і застосування до нього інших протизаконних дій.

СБУ вживає необхідних заходів для встановлення всіх обставин викрадення Чауса і встановлення осіб, які це вчинили, – йдеться в заяві.

Загалом, віддавати Чауса НАБУ не хочуть.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.