Із визволенням Херсона війна перетекла в нову фазу – ця дія стала вигідною, як для російських окупантів, так і для ЗСУ і тепер Україні важливо грамотно скористатися силами, що звільнилися.

Таку думку в ефірі Апостроф ТБ висловив Давид Шарп, військовий оглядач із Ізраїлю. За його словами, окупанти зробили величезну помилку для себе, намагаючись утримувати правобережну Херсонщину.

“По-хорошому вони повинні були йти звідти ще навесні, або, принаймні, влітку, коли під ударами опинилися переправи та постачання Херсона суттєво ускладнилося. Утримання цього міста їм коштувало дуже дорого як стратегічно, так і щодо втрат живої сили”, – зазначив експерт.

Однак після виведення військ лінія фронту суттєво скоротилася, і ворог починає накопичувати війська на лівому березі Херсонщини. Водночас, в України також у певному сенсі розв’язалися руки та звільнилися величезні сили, які тиснули на Херсонський плацдарм, а також серйозні вогневі засоби.

“Ми переходимо в таку фазу, коли російська армія не має відверто вразливого місця. І тепер дуже важливо, хто як скористається звільненими силами, які вийшли з Херсона. І це ключовий момент, це якийсь новий етап війни, хоча заднім числом може виявитися, що все йде, як і раніше, і особливо не відрізняється від того, що було раніше”, – резюмував Давид Шарп.

Слід зауважити, що одною з головних переваг ЗСУ, яка дозволила нам досягти такого успіху на фронті є вміле освоєння та використання нових технологій. Таку думку висловив Глава Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер.

“Ми всі стали свідками вирішальної ролі технологічних компаній, що підтримують Україну. Допомога прийшла як від власного добре розвиненого технологічного сектора України, так і від великих і дрібних міжнародних гравців”, — розповів він.

Глава військового комітету НАТО також звернув увагу на те, що технології змінять баланс в сучасних конфліктах і “світ демонструє це в режимі реального часу”.

“Кілька місяців тому, коли ми згадували про такі компанії, як Microsoft або Starlink, то на думку спадали лептопи і супутники. Тепер ми розцінюємо їх як компанії, що допомагають перемогти у війні”, — додав Бауер.

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив про те, що Володимир Путін розпочав повномасштабну війну проти України. Але він зробив дві стратегічні помилки. В Альянсі зазначили, що Путін недооцінив хоробрість і волю українців, а також рішучість союзників і партнерів, які почали підтримувати Україну.

“Він думав, що зможе перемогти Україну за лічені дні. Дев’ять місяців потому Росія продовжує зазнавати невдачі за невдачею. А українці продовжують звільняти свою територію від окупації. Зовсім нещодавно – Херсон”, – сказав Столтенберг.

Однак Росія продовжує тероризувати українців та ще має значний військовий потенціал.

“Росія готова нести значні втрати. І готова завдати жахливих страждань українському народу. Ми бачили, як безпілотники та ракети завдають ударів по українських містах, цивільному населенню та об’єктах критичної інфраструктури. Тому ми повинні бути готові підтримувати Україну в довгостроковій перспективі”, – додав генсек НАТО.

Саме через це та остаточний провал  на фронті, починаючи від Харкова до Херсону, російський диктатор Володимир Путін і Міноборони РФ втратили довіру росіян. Тому Кремль зараз сподівається на підтримку блогерів – військових оглядачів. Російська верхівка влади сподівається, що росіяни прислухатимуться до блогерів, і що таким чином вдасться впливати на їхню думку.

У Росії вже почали говорити Володимиру Путіну, що через вторгнення в Україну є шанс втратити країну. У Росії наростає невдоволення через вторгнення в Україну. Наближені до Володимира Путіна забили тривогу.