Президент Росії Володимир Путін виставив наказ посадовцям розробити дезінформаційну кампанію проти президента України Володимира Зеленського з метою впливу на військово-політичне керівництво України. Інформація про це з’явилася в матеріалі The Washington Post, який посилається на документи з Кремля.

Зазначається, що було передано понад 100 документів, які вперше розкривають розміри пропагандистських зусиль Кремля, спрямованих на Зеленського з метою роз’єднання та дестабілізації українського суспільства.

У початку 2023 року перший заступник голови адміністрації президента РФ Сергій Кирієнко керував кампанією з дискредитації Зеленського та поширення дезінформації через соцмережі.

Під час одного з засідань Кирієнко сформулював чотири ключові цілі Кремля: дискредитація військово-політичного керівництва Києва, розкол української еліти, деморалізація українських військ і дезорієнтація українського населення. Соцмережі, зокрема Telegram, обрали для поширення інформації в Україні, уникаючи відверто проросійських наративів.