Російські військові гатять по позиціях ЗСУ у селі Тоненькому під Авдіївкою у Донецькій області. Геолокація ударів показує, що ворог зумів витіснити українців з більшої частини села, тобто контролює близько його 60% території. Проте, це не зупиняє ЗСУ і сильним оборонним діям та продуманій тактиці, наші військові вже готуються відбити ці території у ворога, та повернути їх під свій контроль. Не виключено, що це станеться зовсім скоро, але вимагатиме великих зусиль від командування та військових.

Про деталі ситуації на Донбасі воєнний журналіст видання Bild Джуліан Рьопке розповів у дописі у соцмережі X (Twitter).

Журналіст проаналізував кадри, зняті невідомим безпілотником над селом Тоненьким. У кадр потрапила група з п’яти будинків. Спорудам відшукали відповідники на супутникових картах Google maps.

Після цього у місцевості, де відбуваються бої, впізнали вказані об’єкти. Встановили, що це район приватної забудови у північно-західній частині Тоненького — ця територія перебуває під контролем ЗСУ. Решта площі населеного пункту, тобто 60%, — в окупації ЗС РФ, — написав журналіст. Проте, так не буде завжди, а ЗСУ вже готують операцію по звільненню цієї території.

Додамо, що сабілізація фронту на Авдіївському напрямку ще не відбулась остаточно, оскільки потрібно зрозуміти, які саме позиції утримають ЗСУ.

Про це заявив колишній речник Генштабу ЗСУ, полковник Владислав Селезньов.

Він зазначив, що наразі стверджувати, що ЗСУ відбили всі атаки і фронт на захід від Авдіївки стабілізований — не професійно.

Селезньов зауважив, що ситуація в районі населених пунктів Бердичів та Тоненьке є «надзвичайно складною, кризового рівня».

«Чи вдасться нам стримати наступаючих у районі Орлівки, жодна жива душа не скаже. Тому що противник ще має ресурси, а наші позиції досить хиткі», — вважає експерт.

Він заявив, що все вирішиться найближчим часом.

«Найближчим часом стане зрозуміло, чи ми утримаємо позиції. Але говорити ствердно, що ми відбили всі атаки і фронт на захід від Авдіївки стабілізований, як мінімум непрофесійно», — додав Селезньов.

В той же час, російські окупанти почали, ймовірно, відпрацьовувати рівень оперативної логістики на Авдіївському напрямку.

Про це розповів командир підрозділу БпАК у складі 3-ї окремої штурмової бригади Вадим Мазевич.

За його словами, останніми тижнями росіяни застосовують тактичну авіацію більш зосереджено.

«Росіяни почали бити по місцях логістики, не лише по передньому краю. Є аналіз, який свідчить про те, що вони застосовують тактичну авіацію по планових цілях, коли удари сплановані та концентровані. А також, скоріш за все, в росіян є план стосовно оперативного застосування. Армія РФ використовує розвідники, щоб наносити удари в дуже короткий час», — повідомив він.

Мазевич додав, що крім того, росіяни ймовірно відпрацювали рівень комунікації між авіацією і сухопутними підрозділами.

«На Авдіївському напрямку напрямку досить важка ситуація. Ворог використовує величезні піхотинські ресурси, частково застосовує бронетехніку. Останнім часом збільшився натиск fpv-дронами, їх стало набагато більше. Багато використання розвідувальної техніки РФ, але ЗСУ продовжують працювати», — додав Мазевич.

Нагадаємо, Сили оборони України на початку березня змогли закріпитися на захід від Авдіївки й уповільнити просування російських окупантів. Однак ЗС РФ можуть відновити наступ.

«Російське військове командування, ймовірно, планує продовження наступальних дій підрозділів ЦВО поблизу Авдіївки в найближчій і середньостроковій перспективі», — зазначають експерти.