Ні для кого не секрет, що одна з основних потреб для України у зброї на даний момент – системи протипвітряної оборони. В ході презентації Стратегії національної оборони США, міністерство оборони наполегливо працювало над передачею відповідного озброєння Україні. 

Про це заявив глава Пентагону Ллойд Остін. 
 
Ця зброя здатна вражати цілі на відстані понад 160 км, відстежувати до 72 цілей і випускати 54 ракети за 12 секунд. 

І, як стало відомо, США планують передати Україні перші системи протиповітряної оборони NASAMS вже в листопаді. 

“Очікуємо, що на початку наступного місяця ми зможемо їх (системи NASAMS – ред.) отримати і здійснити підготовку українських військових”, – вказав Остін. 

Зазначимо, що NASAMS – це пересувний зенітний ракетний комплекс, призначений для боротьби з маневруючими аеродинамічними цілями на малих і середніх висотах, система ППО малого-середнього радіусу дії. 

Проведені випробування показали, що система може бути використана для знищення крилатих ракет. А це зараз вкрай необхідно для України, адже Росія, як вже стало зрозуміло усім, не має на мені воювати з ЗСУ, а коли останні мають значні успіхи на фронті – відіграється на мирних жителях. Тож такі системи ППО допоможуть не лише боротися з загарбниками, а й в першу чергу – зберігати сотні життів українців.