Україна та її союзникии більше не мають переконливої теорії перемоги. І, якщо такий шлях знайдено не буде, західна підтримка України буде продовжувати коливатися.

Про це пише Financial Times.

«Зараз є побоювання, що хоча 2023 рік був роком українського контрнаступу, 2024 рік стане роком, коли Росія повернеться в атаку. Найгірший сценарій полягає в тому, що в разі припинення західної допомоги Україна може мати серйозні проблеми до літа. Погодження нового пакету західної допомоги Україні все ще більш ймовірне. Цього має бути достатньо, щоб стримати сили Путіна, якщо вони підуть у наступ. Але навіть якщо в 2024 році війна залишиться в глухому куті, час може бути на боці Росії», — зазначає видання.

ЗМІ також аналізує можливі шляхи закінчення війни та перспективи для України.

Як зазначає видання, українці могли б укласти мирну угоду — навіть якщо б це передбачало територіальні поступки — якби були впевнені, що Росія її дотримуватиметься. Однак швидше за все будь-яке припинення бойових дій буде просто використано як можливість для Росії переозброїтися.

«Альтернативою офіційній угоді між Росією та Україною може стати фактичне заморожування конфлікту. За цього сценарію Україна перейде переважно до оборонної позиції та стримає подальше просування Росії. Бойові дії ніколи не припиняться повністю — але вони зменшаться», — пише Financial Times.

Крім того, на думку видання, проміжною ситуацією між замороженим конфліктом і офіційним мирним договором могло б бути перемир’я, коли сторони домовилися б лише про припинення бойових дій, не вирішуючи жодних глибинних політичних питань. Як вказує FT, моделлю тут було б завершення Корейської війни та поділ півострова на Північну та Південну Корею.

«Південнокорейська модель також вказує на можливу нову теорію перемоги України. Після того, як бойові дії в Кореї припинилися, південнокорейці змогли зосередитися на відбудові своєї економіки — з величезним успіхом», — зазначає видання.

На думку цього ЗМІ, навіть деякі з найпалкіших західних прихильників України зараз говорять про те, що Києву необхідно прийняти заморожений конфлікт і оголосити про перемогу.

«Ми повинні перевернути наратив і сказати, що Путін зазнав поразки», — цитує FT одного з екс-чиновників США.

Додамо, що надзвичайний і Повноважний посол України у США (2015-2019 рр.), дипломат Валерій Чалий розповів про своє бачення сценаріїв війни.

Він наголосив, що українці не мають хвилюватися за виділення коштів Сполученими Штатами Америки, адже треба сконцентруватися саме на війні.

«Ми повинні розглядати питання про те, як зробити так, щоб не дати шансів ворогу на щось розраховувати», — наголошує він.

«Я два місяці назад казав і кажу, сценарій буде найгірший стосовно фінансів, але допомога — буде. Бо політично США вклалися в це, питання тільки в тому, що сценарій різний і різні типи війни. Одна війна, яку ми бачимо зараз — окопна, тобто, де багато жертв з обох сторін, друга війна — з високотехнологічною зброєю, а третя — коли на твоєму боці союзники та воюють разом із тобою. Сценарій може бути різний, ресурси країни не безмежні», — підкреслив дипломат.

На його думку, Україну продовжуватимуть підтримувати.

«Для того щоб досягти планів деокупації території — це певні ресурси у військовому плані — техніка, й мобілізаційний ресурс. Тобто у нас немає, я ще раз стверджую, ресурсів вести війну рокам. Вони чомусь заявляють, якісь перспективи малюють у 2025 році — слухайте, найбільша проблема — це втома людини, найбільша проблема, що люди хочуть жити нормально життям і цей є у нас, і у ворога. Тому давайте будемо робити все, щоб склалась найкраще», — підсумував він.