У Польщі 15 жовтня відбудуться вибори до сейму. Саме під час передвиборчої кампанії помітно погіршились стосунки між Києвом та Варшавою.

Польська влада залякувала своїх фермерів можливою «навалою» дешевої української агропродукції і в односторонньому порядку заборонила українське зерно.

Анджей Дуда порівнював Україну з «людиною, що тоне, і намагається затягти на дно рятувальника». Там також лунали заяви про призупинення військової допомоги.

Цю передвиборчу кампанію у Польщі оглядачі називають винятково брудною. Час, коли політики не добирають слів.

Серед польського політикуму також піднімається питання допомоги біженцям з України. Співголова праворадикальної партії «Конфедерація» Кшиштоф Босак пропонує скасувати українцям соціальну допомогу. Саме ця відверто антиукраїнська партія і має шанс пройти до сейму Польщі. При цьому, владна партія «Право і справедливість» останні місяці активно відбирає її голоси, озброївшись майже їхньою риторикою в багатьох питаннях.

«Утім, як би не виглядала коаліція в парламенті після 15 жовтня, навряд чи сейм скасує допомогу українським біженцям. Бо одна справа передвиборчі заяви, інша — дії, що можуть змусити Євросоюз переглянути фінансову допомогу вже самій Польщі. Поставок зброї Варшава теж не припинить, проти цього виступатиме стратегічний партнер — Сполучені Штати. До того ж, як би окремі польські політики не ставилася до України —  більшість поляків розуміє, що Україна — єдине, що стоїть між ними та Росією», — зазначає оглядач одного із ЗМІ.

https://www.youtube.com/watch?v=CkPUW4iAUNU&t=1s