Генеральний прокурор Руслан Рябошапка розпорядився створити департамент процесуального керівництва в особливо важливих кримінальних провадженнях, який займатиметься розслідуваннями масштабних розкрадань державних коштів.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

«Генеральний прокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення в ГПУ департаменту процесуального керівництва в особливо важливих кримінальних провадженнях. До складу департаменту входитимуть п’ять відділів», – йдеться у повідомленні.

Діяльність цього підрозділу буде зосереджена на процесуальному керівництві у провадженнях щодо злочинів, пов’язаних з масштабними розкраданнями державних коштів, злочинів у кредитно-фінансовій сфері, зокрема пов’язаних із виведенням коштів з банків, внаслідок чого держава була змушена рефінансувати ці банки, провадженнями щодо посягань на права інвесторів, легалізації злочинних доходів і порушень в екологічній сфері.

Водночас, Рябошапка пообіцяв, що команда слідчих і прокурорів, які розслідують справи Майдану, зможуть і надалі працювати за цим напрямом.

Про це він заявив журналістам у відповідь на запитання, що буде з командою слідчих і прокурорів Управління спеціальних розслідувань ГПУ після того, як прокуратура остаточно позбавиться слідчих функцій.

Рябошапка заявив, що продовжувати слідчі функції для дорозслідування майданівських справ не будуть, “а що стосується людей, які працюють у цьому департаменті, то вони матимуть можливість перейти як слідчі до Державного бюро розслідувань або залишитися як прокурори в Офісі генпрокурора і здійснювати процесуальне керівництво у цих справах”.

“Прокурори ж зможуть продовжувати здійснювати процесуальне керівництво у справах, які розслідуватиме вже ДБР, щоб був певний зв’язок, щоб він не розривався”, – додав він.