Главі “Укрексімбанку” Олександру Гриценко вручили підозру в ізоляторі тимчасового тримання, де він тепер знаходиться після  затримання. Підозра містить 78 аркушів.

Попередньо, справу буде слухати Печерський районний суд Києва.

Наглядова рада та правління “Укрексімбанку” запевнили, що затримання голови банку Олександра Гриценка не вплине на діяльність установи. Про це йдеться у заяві наглядової ради та правління АТ “Укрексімбанку”.

“Наглядова рада та Правління банку продовжують забезпечувати ефективну роботу банку та гарантують клієнтам та партнерам, що діяльність банку буде відбуватися в безперебійному штатному режимі”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що банк буде сприяти правоохоронним органам та надасть всю необхідну інформацію для проведення об’єктивного з’ясування обставин справи.

Зазначимо, речник СБУ Олена Гітлянська в соцмережі заявила, що “Затриманий Гриценко підозрюється у сприянні легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом високопоставленими особами часів Януковича. Зловживаючи своїм службовим становищем, затриманий вивів з-під арешту майно одного з медіа-холдингів. Затримання відбувалося виключно в рамках чинного законодавства. В даний час затриманий поміщений в ізолятор тимчасового утримання. Йому забезпечено право на захист і спілкування з адвокатами “

Ймовірно, мова йде про Український медіа-холдингу, який в 2013 році Сергій Курченко (нині знаходиться в Москві) купив у видавця Бориса Ложкіна (пізніше він став главою Адміністрації президента Порошенко). Для покупки були використані, в тому числі, і кредитні кошти “Укрексімбанку”. Пізніше, вже після Майдану, було багато кримінальних справ, пов’язаних з купівлею холдингу, в ході яких на УМХ то накладався арешт, то знімався. Ймовірно, за один з цих епізодів Гриценко і взяли.

Окрім того, відома історія як “Укрексімбанк” реструктуризував під мізерний відсоток кредит компанії екс-заступника секретаря РНБО Гладковського-Свинарчука.

Олександр Гриценко- банкір. Близько 10 років працював в Міністерстві фінансів, де очолював управління по роботі з комерційними борговими зобов’язаннями. До Укрексімбанку очолював управління з роботи із комерційними борговими зобов’язаннями Міністерства фінансів, а пізніше був віце-президентом з боргових ринків лондонського Standard Bank. В 2014 він повернувся в Україну після кількох років життя в Лондоні, де працював також в банківській сфері і очолив “Укрексімбанк”, який держава, на відміну від інших держбанків, продавати не збиралася. Цей банк вважається державним і входить в десятку кращих банків страни.

За даними журналіста Олександра Дубинського, така посада йому дісталася не просто так, адже в банківських колах Гриценка називають “племінником Порошенка”. Хоча насправді він пов’язаний з Мариною Порошенко. В 2017 році ЗМІ також повідомляли, що Олександр Гриценко є серед основних кандидатів на посаду голови Нацбанку Валерії Гонтаревої.