Путін підключив своїх поплічників і наносить «удари» по Зеленському напередодні саміту світу у Швейцарії. Про це пише у своєму телеграм-каналі військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

«Ресурси росіян зараз максимально спрямовані на спробу дискредитації формули миру Зеленського під час саміту миру у Швейцарії, оскільки Кремль бачить для себе реальну загрозу від того, що Київ формує геополітичний альянс. Справа в тому, що Україна вже не вперше ініціює проведення таких заходів. Схожі за своїми цілями та порядком заходи у 2023 році пройшли у Данії, Саудівській Аравії та на Мальті, а 14 січня 2024 року – у Давосі. Але все це лише була підготовка до великого саміту, який має відбутися в Бюргенштоку.», — пише Коваленко.

За його словами, Україна наразі веде активну дипломатичну діяльність по об’єднанню якомога більшої кількості країн навколо “Формули Зеленського”, та формує команду підтримки, для якої, як і для українців, перемога у війні та мир асоціювалася б виключно з межами 1991 року.

За словами Олександра Коваленка, очевидно, що за нинішньої влади у Кремлі Росія ніколи не погодиться на добровільне повернення територій України. Проте дипломатична праця щодо надання міжнародного тиску на Росію, а також формування розуміння серед партнерів України, що завершення війни та досягнення миру неможливе без Луганська, Донецька, Ялти, Мелітополя, Маріуполя та всіх інших територій, які є частиною України, є головною метою саміту.

«Україні вдалося зібрати довкола себе понад 80 країн. Перший крок зроблено – далі, ще більше дуже непростої дипломатичної роботи, якою російська сторона, відчуваючи загрозу від цього процесу, намагатиметься протидіяти і шкодити.», — підкреслив військово-політичний оглядач.