ЗСУ ефективно вибили та продовжують витісняти російські сили з околиць Вовчанська Харківської області. Але Путін має дещо іншу нав’язливу мету тож і далі кидає своє військо на гарматне м’ясо у цей район. Він напевно що готовий і всю армію там покласти заради цього. Чому? Розповів Денис Попович.

“Вовчанськ важливий з того погляду, що якщо противнику вдасться його зайняти, то він за умови подальшого накопичення сил може загрожувати місту Куп’янську, але з іншого боку. Ми знаємо про бої у районі міста Куп’янськ, скажімо так, з боку Луганської області. Але тут він [противник] може вже атакувати з іншого боку, тобто з іншого флангу. Це небезпечно”, — каже Денис Попович.

Попович зазначив, що недавно з’явилося важливе повідомлення що командувачем оперативно-тактичного угрупування військ (ОТУВ) «Харків» призначено військового з великим досвідом Михайла Драпатого.

За думкою Поповича, заміна командира оперативно-тактичного угрупування військ може свідчити про незадоволення вищого військового керівництва рівнем готовності до зустрічі з противником на цьому напрямку. Однак Попович підкреслив, що російські війська наразі не рухаються на Харків, а лише займають позиції в прикордонній зоні для залучення українських резервів. Крім того, їхнім основним завданням є введення Харкова «під артилерійський вплив».

«Безпосередньо впливати на нього вже не ракетними комплексами, не коректованими бомбами, а ще й артилерією — ствольною, “Градами” тощо. Це все для того, щоб зробити життя мешканців Харкова ще більш дискомфортним, м’яко кажучи. Такі найближчі плани противника, найімовірніше”, — додав Денис Попович.

Станом на сьогодні, 14 травня, за даними Генштабу Збройних сил України, у Харківській області зафіксовано вісім атак ворога. Ці атаки відбулися на напрямках Глибоке — Слобожанське, Шебекіно (РФ) — Вовчанськ та Борисівка — Веселе. Також зафіксовано невдалі спроби просунутися у бік Липців та Нескучного.

Слід додати, що за словами голови Харківської обласної військово-цивільної адміністрації Олега Синєгубова, зситуація у Вовчанську на сьогоднішній день вкрай напружена внаслідок наростаючої активності окупаційних військ, які здійснюють обстріли та атаки на місто. Це загострення конфлікту призвело до посилення інтенсивності та серйозності бойових дій на цьому напрямку. Місцеве населення знаходиться у складних умовах. Зараз військові та цивільні структури працюють над забезпеченням безпеки громадян та здійсненням необхідних заходів для зменшення ступеня загрози в регіоні.

«Наші бійці ЗСУ ведуть важкі бої. Північний кордон Харківщини зараз найскладніший напрямок. Але попри плани ворога — всі обʼєднані та працюємо на перемогу: органи влади, правоохоронці, екстрені служби, волонтери, міжнародні партнери. Цілодобово комунікуємо із військовим командуванням», — зазначив Синєгубов.

Також, впродовж декілька днів евакуювали майже 6 тисяч жителів Вовчанської громади та населених пунктів Харківського району. Представники влади заявляють, що кожен евакуйований отримує повний спектр допомоги — від гуманітарної до юридичної. Жителів активно закликають евакуюватися, адже зараз там надзвичайно небезпечно. Російські війська забирають цивільне населення в полон, і тримають у підвалах, тому жителям залишатися там це великий ризик. У місті лишається близько 500 людей.

«Закликаємо жителів і надалі не нехтувати безпекою, евакуація не припиняється. Підтримуємо Збройні Сили України. Переможемо!», — наголосив посадовець.