Рада громадського контролю при Національному антикорупційному бюро звернулася до секретаря Ради національної безпеки та оборони Олексія Данілова з проханням ініціювати перевірку облгазів.

Відповідне звернення опубліковане на сторінці громадської ради при НАБУ в Фейсбуці.

“У зверненні до РНБО ми пропонуємо негайно здійснити комплексну перевірку облгазів, зобов’язати їх вказувати кінцевих бенефіціарів, а також законодавчо закріпити можливість введення в газорозподільні компанії тимчасової адміністрації та розглянути питання про застосування персональних санкцій стосовно Дмитра Фірташа”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що РГК стали відомі факти несанкціонованого відбору газу компаніями (у державної ТОВ «Оператор ГТС України»), які можуть бути пов’язані з російськими вигодонабувачами, а також із Сергієм Курченком та Дмитром Фірташем.

Нагадаємо раніше, акціонерне товаристве “Оператор газорозподільної системи “Дніпропетровськгаз”, яке входить до групи РГК (Регіональна газова компанія), після відкриття провадження у справі про банкрутство перевело частину активів на кіпрські компанії.

Це випливає з інформації, оприлюденої платформою відкритих даних Оpendatabot.

Так, до 7 квітня 2021 року “Дніпропетровськгаз” був вказаний як засновник ТОВ “Дніпропетровськгаз збут”.

7 квітня “Дніпропетровськгаз збут” змінив засновників, ними тепер є кіпрські компанії Porala Ventures Limited, Pasler Enterprises Limited, Nesiba Ventures Limited, Matheron Limited, Krezer Holdings Limited.

При цьому, 4 квітня 2021 року, згідно з даними Єдиного реєстру судових рішень, мало відбутися підготовче засідання у справі про банкрутство АТ “Оператор газорозподільної системи “Дніпропетровськгаз”. Позов подала НАК “Нафтогаз України”.

Проте підготовче засідання було перенесене на 14 квітня 2021 року, оскільки 2 квітня Нафтогаз України надіслав клопотання про відкладення засідання.

Як випливає з ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 23 березня 2021 року, “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” звернулась до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Акціонерного товариства “Оператор газорозподільної системи “Дніпропетровськгаз”.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.