Німеччині часто приписують залежність від Росії. Проте країна далеко не підконтрольна Кремлю, хоч їй і потрібен російський газ.

Таку думку в ефірі 24 каналу висловив Роман Цимбалюк – єдиний український журналіст, акредитований у Росії. За його словами, “російський газ потрібен”, але німецькі чиновники Кремлем “не куплені”.

Як зауважив Цимбалюк зі слів колег-журналістів із Німеччини, уряд країни завжди буде націлений на діалог із Росією. Можливе пояснення є в “історичному комплексі провини”.

“Німцям у Москві варто припиняти вибачатись за воєнні дії їхніх дідів, тому що зараз вони вибачаються перед сучасними воєнними злочинцями”, – наголосив журналіст.

На його думку, Німеччина повністю стоїть на українському боці в питанні Росії. Проте їм потрібно припинити блокувати поставлення озброєння до України з боку НАТО.

“У німців не варто кидати каміння. Німеччина може скорегувати свою позицію. Вона все ж веде активні перемовини, які на користь Україні. Нашу долю формуємо ми, громадяни України, а не німці”, – відзначив Цимбалюк.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час виступу на дебатах у Бундестагу попередила Росію про жорсткі заходи у відповідь на подальшу агресію проти України.

«На випадок нової агресії у нас є широкий спектр відповідей, зокрема щодо «Північного потоку — 2». Так, ми хочемо постійного діалогу. Ті, хто говорять, не стріляють», — наголосила глава МЗС Німеччини, цитує Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Вона також виступила проти вимог Росії «про так звані гарантії безпеки, несумісні з європейським порядком безпеки».

«Важко не бачити в цьому загрози, коли сотні тисяч солдатів із танками й артилерійськими гарматами стягнуті біля кордону з Україною з незрозумілих причин», — заявила міністр закордонних справ Німеччини.