Стратегічна офензива російських військ на східному фронті була зупинена. Про це повідомили в Операційному штабі об’єднаних військ «Хортиця», за словами Назара Волошина. Ця звістка хоч і не заспокоює сповна, адже активні бої все ще тривають, однак вказує на успіх наших сил. А це не може не тішити. Мабуть і сам ексглавком Залужний дещо видихнув після цього.

«На напрямках Куп’янського, Сіверського, Лиманського, Краматорського, Курахівського та Покровського тривають активні бойові дії, де ситуація змінюється дуже швидко. Бої тривають майже на всіх ділянках фронту, із найбільшою інтенсивністю на Харківському, Краматорському та Покровському напрямках», — зазначив Назар Волошин.

Загалом, Ворог продовжує наступальні дії. Найбільша активність спостерігається на Покровському напрямку. Сили оборони мужньо стримують ворожий натиск та жорстко відповідають на спроби загарбників йти вперед.

Протягом поточної доби кількість боєзіткнень збільшилась до 93.

На Харківському напрямку окупанти вже здійснили 13 атак. Зокрема, на напрямках Глибоке — Липці, Шебекіно (рф) — Вовчанськ, Борисівка — Нескучне. Також ворог завдав 8 авіаударів. Ведуться бої на околицях Вовчанська.

На Куп’янському напрямку противник завдав авіаудару в районі Сергіївки. Станом на цей час загалом зафіксовано 9 бойових зіткнень. Три з них – тривають. Загарбники зазнають втрат, дані уточнюються.

На Лиманському напрямку окупанти два рази безуспішно намагались покращити тактичне положення в районах Іванівки та Тернів.

На Краматорському напрямку ворог провів 9 атак. Також три рази завдавав авіаударів в районах Іванівського, Дружби та Північного. Одне боєзіткнення ще триває.

На Покровському напрямку противник не зменшує інтенсивності атак. Активно діє бойова авіація ворога – сьогодні зафіксовано 13 авіаударів. Загалом сьогодні на напрямку відбулося 30 атак окупантів. Найбільше — в районах Новоолександрівки та Нетайлового.

На Курахівському напрямку Сили оборони успішно відбили 7 ворожих атак. Противник намагався потіснити наших захисників в районах Георгіївки, Новомихайлівки та Красногорівки.

На Времівському напрямку зафіксовано 6 безуспішних штурмових дій ворога біля Старомайорського. Загарбники отримали гідну відсіч та відійшли.

На решті напрямків обстановка суттєвих змін не зазнала.

Окупанти переважно діють групами піхоти до 1-2 мотострілецьких відділень. Наші воїни продовжують впевнено стримувати ворога та завдавати йому максимальних втрат.

За словами військового експерта Івана Киричевського, російські сили зібрали на Харківщині приблизно 30 тисяч бійців, але навіть цій значній кількості виявилося недостатньо, щоб досягти повного успіху в операції навіть протягом четвертого дня наступу у Вовчанськ.

«Оглядаючи інформацію, що надійшла від Генерального штабу Збройних сил України про спроби окремих груп російських військ прорватися до околиць Вовчанська і про їхнє поразіння, стає очевидним, що гіпотетична російська операція на Сумщині не матиме значного масштабу. В даний момент не стільки питання в тому, скільки військ росіяни можуть залучити, а скільки збільшується активна лінія фронту. Іншими словами, їм доведеться розподіляти той же обсяг боєприпасів, техніки й резервів, якими вони вже розпоряджалися до цього», — підкреслив Киричевський.

Також , військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко вважає, що захопити Харків чи Суми у росіян немає функціонала.

«Якщо говорити про інформаційну хвилю, яка відбувається навколо подій на Харківщині, то, якщо дивитися на ситуацію очима цивільної людини, то здається, що там якийсь апокаліпсис. Якщо дивитися очима військової людини, яка розуміється на тактиці проведення загальновійськових операцій, то можна сказати, що росіяни зазнали повного фіаско ще 10 травня. Тому що вони використовували по двох напрямках формат неповного комплекту мотострілецьких дивізій й два полки», — пояснив Коваленко.