На слова Сергія Лаврова, про ініціативу України з врегулювання російсько-українського збройного конфлікту, відреагував Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Лавров показує, що він налаштований не на конструктивну розмову міністрів у нормандському форматі. Про це він заявив на брифінгу.

Кулеба повідомив, що німецький та французький міністри готові до нормандської зустрічі.

“А Сергій Лавров показує, що він налаштований не на конструктивну розмову міністрів, а а на змагання із своєю власною речницею у словесній еквілібристиці. Тому слова Лаврова – це плювок в обличчя Франції та Німеччини”, – заявив Кулеба.

За його словами, лідери чітко домовилися, що має відбутися міністерська зустріч, яка підготує грунт для саміту.

“Водночас, ми досі не отримали сигналів від Росії про готовність до її проведення. Остання заява Сергія Лаврова підриває процес мирного врегулювання та йде врозріз із домовленностями лідерів держав нормандського формату. Я закликаю свого російського візаві перестати від нас ховатися, набратися мужності та сісти за стіл переговорів”, – заявив Кулеба.

Нагадаємо, Лавров раніше заявив, що Німеччина і Франція раніше вже відмовляли в розширенні нормандського формату щодо врегулювання ситуації на Донбасі за рахунок США. Це було ще за державного секретаря Джоні Керрі, – повідомляє РБК-Україна.

“Ще коли Джон Керрі був державним секретарем і приїжджав з черговим візитом до Москви, ми були на прийомі у Путіна. Путін сказав, Ми бачимо, що американці впливають на Україну… може поговорити з Німеччиною і Францією, щоб ви підключилися до нормандського формату? Це було при мені”, – зазначив Лавров.

За його словами, Керрі був готовий подумати, якби сторони нормандського формату запросили США.

“Ну і потім ми запитали у німців і французів. Вони сказали “категорично ні”, ми повинні працювати у форматі, який був створений, в якому були підписані Мінські домовленості”, – додав Лавров.

Він підкреслив, що у США нібито “домінуючий вплив” на президента України Володимира Зеленського, і якщо вони готові підтримати виконання Мінських угод, то “справу можна вирішити дуже швидко”.