Родичі мобілізованих російських солдатів продовжують протестувати по всій Росії. Так зібрання зафіксовано у Москві, Санкт-Петербурзі, Владивостоці та Єкатеринбурзі.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

За інформацією військових аналітиків, протести тривають, незважаючи на спроби Кремля цензурувати їх та придушити будь-який громадський рух на підтримку мобілізованих російських солдатів.

10 лютого російські опозиційні видання опублікували кадри, на яких видно, як учасники російського громадського руху «Шлях додому» покладають квіти та збираються біля пам’ятників у Москві, Санкт-Петербурзі, Владивостоці та Єкатеринбурзі, закликаючи до демобілізації своїх рідних.

Ці видання повідомляли, що учасники «Шляху додому» також відвідали передвиборний штаб кандидата в президенти Росії Владислава Даванкова в Москві та передали команді Даванкова листи з проханням про демобілізацію.

Також, нещодавно російська влада спробувала цензурувати акцію протесту учасників «Шляху додому» біля Могили невідомого солдата в Москві та на Манежній площі, що неподалік.

ISW продовжує оцінювати, що спроби Кремля цензурувати та дискредитувати громадський рух «Шлях додому» підкреслюють відчайдушне бажання Кремля закрити ці рухи, особливо напередодні виборів президента Росії в березні 2024 року .

До того ж, деякі експерти вважають, що протест дружин російських мобілізованих легко може поширитись на самих мобілізованих. Також вони можуть піти зовсім іншими напрямками і підняти інші групи населення проти влади.