19 жовтня Володимир Зеленський зустрівся з міністром оборони США Ллойдом Остіном у Києві. Президент України назвав США головним партнером у питанні безпеки. Глава держави також подякував своєму американському колезі – Джо Байдену – за виділену військову допомогу.

Про це Президент України заявив під час зустрічі з главою Пентагону, – повідомляє телеканал “Дім”.

“Сполучені Штати Америки сьогодні для України в цей небезпечний момент, момент конфлікту на Сході країни, є партнером номер один у сфері безпеки”, – сказав Зеленський.

Володимир Зеленський просили главу Пентагону передати Джо Байдену слова подяки за постійну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

“Перш за все, хотів би подякувати вам й ще раз особисто президенту Байдену”, – сказав Зеленський.

Президент України також попросили главу Пентагону передати Байдену подяку за виділену Україні військову допомогу в розмірі 60 млн доларів. “Ми отримали ту військову допомогу, яку обговорювали під час мого візиту (в США – ред.). Ми дуже вдячні, наша армія дуже вдячна за підтримку Сполучених Штатів Америки”, – додав Зеленський.

В рамках зустрічі Володимир Зеленський та голова Пентагону приділили увагу подальшому поглибленню взаємодії України та США у сфері безпеки й оборони згідно з домовленостями, що були досягнуті під час візиту президента до Штатів.

Сторони порушили питання ситуації на Донбасі й в регіоні Чорного та Азовського морів, – повідомляє РБК-Україна.

“Глава держави відзначив, що Україна намагається активізувати роботу всіх переговорних форматів задля досягнення миру на сході та відновлення суверенітету й територіальної цілісності”, – пише пресслужба.

Зокрема, Зеленський й Ллойд обговорили заходи, які вживає Україна, відповідно до стандартів НАТО для якнайшвидшого досягнення критеріїв членства в Альянсі.

“Під час зустрічі Володимир Зеленський і Ллойд Остін торкнулися питання енергетичної безпеки України та Європи”, – додає пресслужба.

Нагадаємо, 19 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін перебуває в Україні з робочим візитом. Крім Зеленського він зустрівся з главою Міноборони Андрієм Тараном.