Улюблене питання журналістів: чому це сталося саме зараз? Ставлять це питання і щодо відставки Авакова, пише Володимир Фесенко у Фейсбук.

Відповідаючи на це питання, треба розуміти, що відставка Авакова давно назрівала, і над нею працювали як мінімум кілька місяців. Сам момент відставки був обраний, на мій погляд, виходячи з суто тактичних міркувань.

Відразу ж зазначу, що зовнішній фактор до цієї відставки відношення не має, що побічно підтвердила і зустріч Авакова з Кентом (тимчасовим главою посольства США) напередодні.

У мене два можливих пояснення “чому саме зараз”

По-перше, президент прагнув закрити цей складне кадрове питання до закінчення парламентської сесії. Це найпростіше і функціональне пояснення, чому відставка Авакова сталася саме зараз.

По-друге, і це також враховувалося 20 липня буде п’ята річниця вбивства Павла Шеремета. У розслідуванні цього вбивства, у справі підозрюваних до його причетності виникла дуже неоднозначна ситуація.

Президент свого часу також виявився в контексті цієї ситуації. І президентська команда явно прагнула зняти конфліктну напругу навколо цієї теми, в тому числі і через відставку міністра внутрішніх справ, який асоціювався з цією проблемою.

Це стало помітним ще під час великої прес-конференції Президента Зеленського. Тому, трагічна дата вбивства Павла Шеремета також, можливо, зіграла свою роль в тому, чому це рішення було прийнято саме зараз.

Зазначимо, що Комітет не підтримав відставку глави Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова, але при цьому і не висловився проти неї.

Як пише Telegram-канал Klymenko Time, члени Комітету рекомендують Раді вирішити – чи підтримувати відставку Авакова безпосередньо в сесійній залі.

Очікується, що голосування з питання відставки міністра пройде завтра, 15 липня.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на засіданні фракції “Слуги народу” 13 липня висунув на пост глави МВС кандидатуру глави комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського. Фракція пропозицію підтримала.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.