РНБО України стежить за ситуацією на кордоні та за всім, що коїться на території Росії углиб на 400 кілометрів, про це  в програмі Security talks на Апостроф TV розповів секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов.

За його словами, сьогодні РНБО не бачить небезпеки на кордоні, проте не виключає, що вона може з’явитися в будь-який момент.

Ми чітко розуміємо, що знаходиться на відстані до 400 кілометрів до нашого кордону. Ми розуміємо, що це за угруповання, знаємо їх чисельність, оснащення. У нас все це під контролем. Інформацію від відповідних відомств отримуємо щодня, – заявив він.

 Також він зазначає, що влада розробила план оборони у разі вторгнення російських військ на територію України.

За його словами, українським керівництвом прописано детальний план дій кожного відомства та структури. Вперше в історії країни будуть задіяні всі відомства у разі вторгнення Російської Федерації. Він наголосив, що раніше планували залучити вузьку кількість фахівців, але зараз стратегію оборони розширили.

Раніше план оборони – це був Генштаб, Збройні сили та групи, що мають відношення до сектору безпеки та оборони. Цей план оборони – ширший документ. Усі відомства, що мають до цього відношення, вже визначені як структури, які братимуть участь у цьому, – розповів голова РНБО.

Данілов зазначив, що не може бути такого, що одні органи будуть залучені, а інші дивитимуться з боку, чим усе це закінчиться.