ЗСУ закріплюються на лівобережжі Херсонщини, вирівнюються і можуть загнати ворога у пастку, адже противнику не вдається відтиснути і відкинути наш плацдарм. До того ж, українські сили розширюють зону контролю. Тепер стоїть питання, чи виведе РФ війська, перш ніж вони потраплять у «клешні» ЗСУ.

Про це розповів військовий експерт Олександр Мусієнко.

Як розповідає експерт, фактично ця історія розвивається з того, що були такі причілки, невеликі точки, де проводили рейди Сили оборони України, тобто вони підходили, наносили по ворогові ураження і відходили. За його словами, мета цих заходів була різна: десь це були диверсійно-розвідувальні групи, десь мета стояла захопити якогось цінного полоненого, коли була інформація, що хтось із російського офіцерського складу присутній, десь було просто знищити артилерійську установку, систему чи засіб ППО.

 «Потім ці цілі розширились. Фактично сьогодні видно, що з причілків це перетворюється на плацдарм, тобто українські сили розширюють зону контролю, яка закріплюється і з якої ворог не може витіснити», — констатує Олександр Мусієнко.

А це в свою чергу означає, що армії РФ в найближчому часі доведеться або відходити, або ж вони попадуть у пастку ЗСУ.

За його словами, той факт, що російські війська почали застосовувати ще більш активно авіацію на цьому напрямку, звичайно, становить великі виклики і загрози. З іншого боку, міркує він, це свідчить зокрема і про те, що ворог не зумів іншими засобами витіснити українські сили і протидіяти їм.

«Вони не змогли витіснити наші підрозділи, вони не змогли протидіяти, по ним наносять серйозні враження, втрати, і вже навіть є полонені, взяті на лівому березі, серед російських військових. Тому це надзвичайно важливий зараз плацдарм, плацдарм надії», — підсумовує Олександр Мусієнко.

Додамо, що загалом на всьому фронті Сили оборони України перейшли до виконання завдань стратегічної оборонної операції, щоб зупинити противника, знищити якнайбільше його озброєння, техніки, живої сили і в цей час накопичувати ресурси, резерви для проведення подальших операцій узимку та навесні вже наступного року.

Про це сказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Також експерт прокоментував ситуацію на лівому березі Херсонської області. Українські захисники змусили ворога перекидати на цей напрямок сили з інших ділянок фронту. За його словами, росіяни вже підтягнули на лівий берег дві дивізії зі свого боку, які мають зупинити просування ЗСУ.

“Дуже важливо було на лівому березі Дніпра захопити плацдарми, розширити їх і закріпитися, що і було зроблено. Завдяки такого роду діям Сили оборони України змусили противника розтягувати свої можливості по лінії фронту і з інших ділянок перекинути сюди війська. А поки вони це здійснювали, одночасно намагалися зупиняти наше просування нанесенням артилерійських ударів, авіаційних ударів”, — зазначив він.

Романенко нагадав, що російська пропаганда неодноразово говорила про те, що не дасть можливості Силам оборони України форсувати Дніпро в будь-якому вигляді.

“Але ми бачимо, що це їм вдалося, хоча розуміємо, в яких умовах і як складно доводиться українським оборонцям. Завдання противника тепер зупинити наше просування і спробувати, як вони кажуть, скинути українські війська в Дніпро. Але ведеться напружена боротьба”, — наголосив експерт.

Він уточнив, що правий берег Дніпра в Херсонській області вищий за лівий, що допомагає ЗСУ застосовувати артилерію.

“Тому наносяться дуже точні удари по об’єктах противника, здійснюється інтенсивна підготовка, підтримка наших військ, які закріпилися на лівобережжі й проводять, зокрема, контрудари”, — пояснив Романенко.