Україну вкотре сколихнула несподівана заява про сумнівну діяльність прем’єра Шмигаля. І знову ж таки, на цей раз не обійшлося без олігарха Ахметова.

“Якщо Шмигаль не забере Буславець, то доведеться піднімати питання про його відставку. Проходили вже таке, – заявили у президентській партії.

Однак, все по порядку.

“Відсоток неповернення маленьких кредитів збільшився на 20% з моменту початку карантину. Це говорить про те, що прірва збільшується, і люди не взмозі дати раду біді й безробіттю. Додамо до цього вже 500 тисяч безробітних, яких Шмигаль обіцяє прилаштувати, але не робить цього, і отримаємо шалену силу обурених людей, готових до соціальних протестів.

Тим часом, Шмигаль з міністром фінансів Марченком зайнятий тим, що розставляє шашечки: своїх людей на хлібні посади в митниці, податковій та в державних концернах.

Пане прем’єре, вам шашечки чи їхати? Бо скоро ми вас знесемо так само як і попередника, – заявиала нардепка від “Слуги народу” Василевська-Смаглюк в себе у телеграм каналі.

А тепер перейдемо до найцікавішого. Депутати негайно вимагатимуть в.о. відставки міністра енергетики.

В Україні один з найвищих тарифів в світі на зелену енергетику.

  • в США кіловат екологічно чистої енергетики коштує в перерахунку на гривню 58 копійок
  • в Німеччині кіловат коштує близько 2 грн

«Якщо ми найбідніша країна в Європі, з найнижчою зарплатою, то чому ми повинні платити за зелений тариф найвищі ціни в світі? У нас, що – найдорожча робоча сила або таке рідкісне сонце чи вітер? Ні. А все тому, що володіють зеленою енергетикою такі люди як Ахметов – йому належить близько 60% цього ринку. Десь 20% володіє Хорошковський, а що залишилися 20% група інших супербізнесменов. Там десь 10 чоловік », – пояснив нардеп Дубінський.

Він зазначив, що цій групі осіб невигідна активна робота атомних електростанцій в Україні. Оскільки вони виробляють найдешевшу електроенергію. Її собівартість знаходиться на рівні 56 копійок, тобто майже в 8 разів дешевше так званої екологічно чистої.

Саме з цієї причини близька до олігарха Ріната Ахметова в.о. міністра енергетики Ольга Буславець і стала під різними приводами, кажучи про аварійність, низький попит, припиняти роботу енергоблоків українських АЕС і зменшувати обсяги їх виробництва.

«Ще в грудні 2019 року нібито аварійні блоки наших атомних електростанцій давали найнижчий показник потужностей за всю історію наших АЕС. Який підтверджує тільки одне: Буславец працює не на народ України, а працює на окремо взятого олігарха », – підкреслив Дубінський.

Він повідомив, що з вівторка, 19 травня, буде розпочато збір підписів народних депутатів під листом до прем’єр-міністра Денисм Шмигаля, з вимогою відправити Ольгу Буславець у відставку. Якщо він не прислухається до цього заклику, може підніматися питання і про звільнення самого Шмигаля.