Політичне рішення про вступ України в НАТО буде ухвалено, коли буде створено відповідні політичні й безпекові умови і світ зрозуміє, що сама Україна готова, після цього буде фактичний вступ в Альянс, і у Києві це чітко розуміють.

Про це в інтерв’ю Onet Wiadomości, опублікованому 12 вересня, повідомила віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

«Ми не розраховуємо на ефект «чорного лебедя» – що одного чудового дня наші союзники раптом запропонують нам вступити в НАТО, а [президент країни-агресора РФ Володимир] Путін і все військове керівництво Російської Федерації зникнуть», – зазначила представниця Кабміну.

Україна має робити те, що в її силах, додала Стефанішина.

Також  віцепрем’єрка за проханням журналістів прокоментувала заяви про можливий обмін частини території України на членство в НАТО.

За словами Стефанішиної, офіційно до України з такими пропозиціями «ніхто не звертався». Водночас, як наголосила віцепрем’єрка, у Києві знають, що такі розмови «вели і ведуть», але це «не є предметом обговорення з Україною».

«На мою думку, до нас не зверталися, тому що це було б виявом слабкості», – резюмувала Стефанішина.

Україна має бути в НАТО та Європейському Союзі. В Гаазі, про це колишній генеральний секретар НАТО Яап де Гооп Схеффер, професор із міжнародної політики в Лейденському університеті, сказав під час свого виступу перед студентами в Гаазі, які очікували на відео звернення Президента України Володимира Зеленського.

Він зазначив, що на його думку, зараз важливо, щоб союзники по НАТО почали думати про гарантії для України на шляху до членства в НАТО.

“І я думаю, що Європейський Союз не повинен зараз припуститися тієї ж помилки, якої припустився НАТО у 2008 році — нагадаю, що Україна минулого року стала кандидатом в члени ЄС. Давайте будемо чесними чи Європейський Союз зможемо виконати свої зобов’язання, чи не дамо ми знову обіцянку, яку не зможемо виконати. І те, про що я зараз говорю, виглядає легко, але це дуже складно — вступ України до Європейського Союзу. Частково це пов’язано з тим, що західнобалканські країни стукають у двері НАТО та Європейського Союзу і чекають, коли їх приймуть. Тож це один з найбільших викликів”, — сказав він.